İsrailli aşırı sağcı vekilden skandal çağrı: Ramazan ayı Gazze halkını öldürmek için en iyi zaman!

İsrail'de aşırı sağcı Yahudi Gücü Partisi milletvekili Almog Cohen'den skandal bir açıklama geldi. Cohen, Filistinlilerin 'güvenli bölge olduğu' iddiasıyla sığındığı Gazze Şeridi'nin Refah kentine kara saldırısı başlatılması için çağrı yaparak, "Ramazan ayı onları öldürmek için en iyi zaman." dedi.

Yahudi Gücü Partisi milletvekili Almog Cohen, İsrail'in Kanal 14 televizyonunda katıldığı programda ülkesinin Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında skandal açıklamalar yaptı. 

Filistinlilerin sığındığı Refah'a muhtemel kara saldırısı konusunda ABD yönetiminin tutumuna dair soruya Cohen, "Refah'a kara saldırısı hakkında kararın Başbakan Binyamin Netanyahu'ya ait olduğu" cevabını verdi.

Cohen, yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah'a kara saldırısının gerekli olduğunu savunarak, "Refah'a karadan girilmeli mi? Onların kemiklerini kırmak için oruç tutarken, yorgunken, zayıfken (Refah'a kara saldırısı) olmalı mı evet." dedi.

"YORGUN VE ZAYIFLAR"

Ramazan ayı olduğu için İsrail'in Refah'a kara saldırısı başlatmamasına anlam veremediğini söyleyen Cohen, "Ramazan ayı onları öldürmek için en iyi zaman. Yorgun ve zayıflar. Onlara acımıyorum, kardeşlerime (İsrailli esirlere) acıyorum. Başbakan'a (Netanyahu) Refah'a karadan girmesi ve onları öldürmesi çağrısı yapıyorum." ifadelerini kullandı.

İsrailli aşırı sağcı vekilden skandal çağrı: Ramazan ayı Gazze halkını öldürmek için en iyi zaman! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Gazze
GÜNÜN VİDEOSU

Cansız bedeni bulunan eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz'ın olaylı TS-FB maçı sonrası verdiği röportaj!

Spordan sorumlu eski Devlet Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın evinde cansız bedeni bulunmasının ardından olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra verdiği röportaj ortaya çıktı.