İsrail'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a alçak sözler! Türkiye'den çok sert tepki...

Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı alçak sözlerle hedef alan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'a tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Onlarca masum Filistinliyi barbarca katleden Netanyahu Hükümetidir." denildi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik alçak açıklamalarda bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'la ilgili açıklama yaptı.

''İSRAİLLİ BAKANIN CUMHURBAŞKANIMIZA YÖNELİK SAYGISIZ ÜSLUBU FAYDASIZ BİR ÇABADIR''

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada,

"İsrail Dışişleri Bakanı Katz’ın Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik saygısız üslubu ve asılsız ithamları, İsrail’in Filistin’de işlediği suçlarla ilgili gündemi değiştirmeye yönelik faydasız bir çabadır.''

''ONLARCA MASUMU BARBARCA KATLEDEN NETANYAHU HÜKÜMETİDİR''

''Ekim ayından bu yana kırk bine yakın Filistinliyi öldüren ve dün gece (26 Mayıs) bir çadır kampına yönelik saldırıda onlarca masum Filistinliyi barbarca katleden Netanyahu Hükümetidir. Bu suçlara ortak olan herkes, uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır.

Türkiye olarak adaleti ve Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

İSRAİLLİ BAKANDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ALÇAK SÖZLER

Daha öncede birçok kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan'la ilgili alçak sözler sarf etti.

Katz paylaşımında, "Soykırımla suçlanması gereken ise Kürt vatandaşlarını katleden, Kuzey Kıbrıs'ı işgal eden, insanlık suçları işleyen diktatör Erdoğan'dır." dedi.

İsrail'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a alçak sözler! Türkiye'den çok sert tepki... ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Dışişleri Bakanlığı İsrail Filistin Gazze Hamas İzzeddin el Kassam Tugayları Savaş soykırım