İsrail polisinin bir grup Yahudiyi darp ettiği anlar kamerada!

İsrail polisi, Batı Kudüs'te Ultra Ortodoks Yahudilerin (Haredi) yaşadığı mahallede Filistin bayrağı asan Siyonizm karşıtı Neturei Karta cemaati mensuplarına doğrudan fiziksel güç kullandı.

İsrail polisinin Gazze'ye yönelik saldırıları protesto eden bir grup Yahudi'yi darp ettiği görüntüler sosyal medyada tepki topladı. İsrail polisinin şiddet göstererek dağıldığı grupta bağrışmalar olduğu görülüyor. 

Uluslararası Siyonizm Karşıtı Yahudiler Örgütü'nün yaptığı yazılı açıklama ve paylaştığı görüntülere göre, İsrail polisi Batı Kudüs'teki Haredi mahallesi Mea Shearim'de Filistin bayrağı asan Neturei Karta mensuplarına sert müdahalede bulundu.

Bazı polis memurlarının gruptan bazı kişileri iterek düşürdüğü, yumrukladığı ve ellerinde copla üzerlerine yürüdüğü görüldü.

Neturei Karta, İsrail devletine ve Siyonizm'e dini ve ahlaki gerekçelerle karşı çıkan, dünya genelinde özellikle Filistin'e verdikleri destekle öne çıkan Ultra Ortodoks Yahudi cemaati olarak biliniyor.

YAHUDİLER TEPKİ İÇİN İSRAİL BAYRAĞI YAKTI!

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları tepki toplarken yaşanan korkunç saldırılar dünyanın her yerinden tüm Yahudileri de etkiledi. Gazze'ye yönelik saldırıların başladığı günlerde bir grup Yahudi Tel Aviv'de İsrail bayrağını yakarak yaşananlara tepki göstermişti. Bayrak yaktıkları videoyu  "Yahudilik Siyonizm değildir! İsrail Yahudi halkının devleti değildir! İsrail Yahudileri temsil etmiyor ve onların adına konuşmuyor! İsrail Devleti'nin eylemlerinden Yahudiler sorumlu değildir! Anti-Siyonizm, Antisemitizm değildir" cümleleriyle ifade etmişti. 

İsrail polisinin bir grup Yahudiyi darp ettiği anlar kamerada! ile ilgili etiketler Gazze İsrail

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.