İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini aştı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini aştı

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanı 181 gündür devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerini, ibadethaneleri hedef alan İsrail güçleri, yardım kuruluşlarının konvoylarını ve yardım çalışanlarını da vuruyor.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini aştı

CAN KAYBI 33 BİN 37'YE YÜKSELDİ

Bölgede bombalar bir an bile susmazken, can kaybı da her geçen saat artmaya devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte düzenlenen saldırılarda 62 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 91 Filistinlinin ise yaralandığı aktarıldı. Açıklamada son saldırılarda yaşanan can kaybıyla birlikte İsrail bombardımanının başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 33 bin 37’ye, yaralananların sayısının ise 75 bin 668’e yükseldiği bildirildi.

GAZZE'NİN GÜNEYİNE SALDIRI: 10 ÖLÜ

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine saldırdı. Sivillerin sığındığı evlere yönelik düzenlenen saldırılarda 3’ü çocuk 8 kişi hayatını kaybetti. Bölgenin merkezindeki Maghazi Mülteci Kampı’na düzenlenen hava saldırısında ise 2 Filistinli yaşamını yitirirken, 15 Filistinli de yaralandı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini aştı - Resim : 3

“İsrailli yerleşimciler Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 704 saldırı gerçekleştirdi”
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (UNOCHA) tarafından yapılan açıklamada, İsrailli yerleşimcilerin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik 704 saldırı gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, gerçekleştirilen 704 saldırının 69’unda can kaybı yaşandığı, 558’inde Filistinlilere ait mülklere zarar verildiği ve 77’sinde ise hem can kaybının yaşandığı hem de mülklere zarar verildiği aktarıldı. UNOCHA, “Bu kapsamda toplamda 17 Filistinli öldürüldü ve 400’den fazlası yaralandı. Saldırılar nedeniyle 9 bin 900’den fazla ağaç zarar görürken, 40 ev tahrip edildi” ifadeleri kullanıldı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini aştı ile ilgili etiketler İsrail Gazze Filistin
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.