İsrail, Gazze'deki elektrik santraline giden tankerleri engelliyor!

İsrail makamlarının, abluka altına aldığı Gazze Şeridi'ndeki elektrik santralinde kullanılacak yakıtın bölgeye girişine izin vermediği belirtildi. İsrailliler yaşamları tehlikeye atacak bu eylemleri için herhangi bir gerekçe bile göstermedi.

Gazze'de Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İsrail işgal güçleri, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı üzerinden yakıt yüklü tırların elektrik santraline girişini engelledi.

İSRAİLLİLER HERHANGİ BİR SEBEP BİLE GÖSTERMEDİ

Ticaret ve Sınır Kapıları Genel Müdürü Rami Abu Al-Rish, İsrailli yetkililerin elektrik santraline ulaşması planlanan 25 TIRın geçişine gerekçe göstermeksizin engel olduğunu belirtti.

İsrail, 10 Mayıs'ta Gazze'ye başlattığı saldırılar sırasında yakıtın bölgeye girişini engellerken, 28 Haziran'da yakıt girişine yeniden izin vermişti.

İsrail, Gazze'deki elektrik santraline giden tankerleri engelliyor! ile ilgili etiketler Filistin İsrail Elektrik Petrol yakıt
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...