İsrail basını Gazze'deki katliamı böyle itiraf etti

İsrail basını, Gazze'de 253 kişinin katledildiği saldırıları çok çarpıcı bir şekilde itiraf etti. Haaretz gazetesi, manşetine Gazze'de hayatını kaybeden çocukları koyarak, Gazze'de 67 çocuk öldürüldü, savaşın bedeli budur" başlığını kullandı.

Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, daha sonra Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı. Filistinliler ise Harem-üs Şerif'ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı. İsrail polisi ise ertesi sabah, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etmişti. Bu müdahale sonrası yüzlerce Müslüman yaralanmıştı.

İşgalci Tel Aviv yönetimi, daha sonra 10 Mayıs'ta Gazze'ye saldırılar başlattı. 11 gün sonra ateşkes imzalandı. Ancak bu bombardımanlar sonucunda 67'si çocuk yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetmiş, binlerce kişi de yaralanmıştı.

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesi ise, bugünkü birinci sayfasını bu çocuklara ayırdı. 67 Filistinli çocuğun fotoğraflarını yayınlayan gazete, "Gazze'de 67 çocuk öldürüldü, savaşın bedeli budur" manşetini attı.

İsrail basını Gazze'deki katliamı böyle itiraf etti

İsrail basını Gazze'deki katliamı böyle itiraf etti ile ilgili etiketler İsrail Gazze Saldırı Çocuk katliam haaretz manşet