İsrail, 8 yıl sonra serbest bıraktığı Filistinli kadının evini bastı!

İsrail, 4 günlük ateşkes kapsamında gece saatlerinde serbest bıraktığı Filistinli mahkumun Kudüs'teki evine baskın düzenledi. Geniş bir ekiple eve baskın düzenleyen İsrail güçleri, o sırada evin dışında bekleyen gazetecilere ve Jaabis'in yakınlarına saldırarak evden uzaklaştırmaya çalıştı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 51. güne girildi. İsrail ile Hamas arasında yapılan insani ara anlaşması cuma günü devreye girerken, gece saatlerinde anlaşma kapsamında 2. esir grupları serbest bırakıldı.

Bir yandan Filistinli mahkumları serbest bırakan İsrail güçleri bir yandan evlerine baskın düzenliyor. İsrail, gece saatlerinde de 8 yıl sonra serbest bırakılan Filistinli mahkum Israa Al-Jaabis'in evine baskın düzenledi. Geniş bir ekiple eve baskın düzenleyen İsrail güçleri, o sırada evin dışında bekleyen gazetecilere ve Jaabis'in yakınlarına saldırarak evden uzaklaştırmaya çalıştı.

İsrail, 8 yıl sonra serbest bıraktığı Filistinli kadının evini bastı!

SERBEST KALAN ESİRLERİN AİLELERİNİ TEHDİT EDİYORLAR

İsrail esirleri serbest bıraksa da Filistinlileri baskı altında tutmak için böyle bir politika güdüyor. Tel Aviv yönetimi, serbest kalan esirleri ve ailelerini tehdit ederek, sevinç gösterisi yapmayı yasaklamıştı.

Israa Al-Jaabis, kontrol noktasında arabasında bulunan gaz tüpünü patlatarak bir İsrailli polisi yaralamaktan 2015 yılında suçlu bulunmuş ve 11 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Patlamanın ardından yüzünde yanıklar oluşan ve birkaç parmağını kaybeden Jaabis'in resmi ise düzenlenen gösterilerde ve Filistinli mahkumların acılarını dile getirmek amacıyla sık sık kullanılıyor.

İsrail, 8 yıl sonra serbest bıraktığı Filistinli kadının evini bastı! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Gazze
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.