İspanya hükümetinden efsanevi basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı

İspanya'da sol koalisyon hükümeti bugün yaptığı Bakanlar Kurulu'nda, kısa bir süre önce profesyonel kariyerini sonlandıran eski basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı verilmesi kararını aldı. Aslen Katalan olan Gasol'e bu ödül verilirken Barcelona'nın ayrılması yönünde görüşlerini açıkça dile getiren Juan Carlos Navarro'ya verilmemişti.

İspanya'nın efsane pivotu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı verilecek. Hükümet Sözcüsü İsabel Rodriguez, Bakanlar Kurulu'nun ardından düzenlediği basın toplantısında, "Olağanüstü başarılarla dolu mükemmel kariyeri boyunca İspanyol bayrağını tüm dünyada dalgalandırmasından, insani sıcaklığı ve sosyal etkinliklere katılımdan" dolayı Gasol'a bu ünvanın layık görüldüğünü söyledi.

İspanyol basketbolunun en önemli isimlerinden biri olan 41 yaşındaki Gasol, 18'i NBA'de olmak üzere toplam 21 sezon süren profesyonel sporcu kariyerini 5 Ekim'de sonlandırdığını açıklamıştı.

BARCELONA'DA BIRAKTI... 

Kariyerine başladığı ve son verdiği takım olan Barcelona'da 2 lig, 1 Kral Kupası kazanan, NBA'de iki şampiyonluk yaşayan ve 6 kez All-Star maçında forma giyen Gasol, İspanya Milli Takımı ile de 1 Dünya Kupası (2006), 3 Avrupa Şampiyonluğu (2009, 2011, 2015) ve 2 Olimpiyat ikinciliği (2008, 2012) kazanmıştı.

Gasol, Şubat 2021'de Barcelona'ya dönmüş ancak geçirdiği sakatlığın etkisiyle verimli olamamıştı.

İspanya hükümetinden efsanevi basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı

İspanya hükümetinden efsanevi basketbolcu Pau Gasol'a üstün liyakat nişanı ile ilgili etiketler İspanya Barcelona Pau Gasol
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.