İsmail Kazdal kimdir? Üstad Necip Fazıl'ın dava arkadaşı Kazdal neden öldü?

İsmail Kazdal kimdir merak ediliyor. İhya Yayınları'nın sahibi yazar İsmail Kazdal hayatını kaybetti. Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in dava arkadaşlarından Kazdal'ın takipçileri, İsmail Kazdal'ın neden öldüğünü araştırmaya başladı.

İsmail Kazdal kimdir, neden öldü soruları gündemde. İhya Yayınları'nın sahibi, Erguvan Yayınevi'nin yazarlarından İsmail Kazdal'ın neden öldüğü takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı. İşte detaylar..

YAZAR İSMAİL KAZDAL KİMDİR? NEDEN ÖLDÜ?

Gürcistan'da 1935'te dünyaya gelen Kazdal, 1951'de Sanat Enstitüsünden mezun oldu. Büyük Doğu (1963-1965) ve Hilal dergilerinde (1964-1969) "Zafer Karib" müstear adıyla yazılar kaleme alan Kazdal, aynı zamanda Hilal dergisinde idari müdür olarak görev aldı.

Görev aldığı dönemde dergi, Kazdal'ın katkılarıyla İslam coğrafyası ve dış dünya ile irtibat konusunda adımlar attı. Dergide ayrıca ilk kez Hasan el-Benna, Mevdudi ve Seyid Kutub'tan yazılar çevrilerek yayınlandı.

Sonraki yıllarda kendi yayınevini kurarak, bir dönem İhya yayınlarının yöneticiliğini üstlenen İsmail Kazdal, makale ve yazı dizilerini ayrıca Yeni İstanbul, Yeni İstiklal, Bugün, Zaman, Yeni Devir ve Milli Gazete dergi ve gazetelerinde okurlarla buluşturdu.

"İslam Büyüklerine Göre İçtimai Yapı" (1970), "Bir İhtar" (1970), "Çağdaş Truva Atı Demokrasi" (1980), "Hak-Batıl Savaşının Tarihi Serüveni" (1986), "Para İmparatorluğu" (1989), "Adım Adım Sülük Operasyonu" (1991), "Laiklik Devrini Kapamıştır" (1992), "Siyasi İktidar ve Özal Devri" (1993), Kur'an'la Birlikte Düşünmek" (1996) ve "Serencam" (2004) adlı kitapları kaleme alan Kazdal, son olarak Erguvan Yayınevi'nden "15 Temmuz" adlı eserini çıkardı.

 

 

İsmail Kazdal kimdir? Üstad Necip Fazıl'ın dava arkadaşı Kazdal neden öldü? ile ilgili etiketler edebiyat ismail kazdal kimdir
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...