İslam Memiş'ten flaş altın açıklaması! Rekor tahmin duyanları şaşırtacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten altın için rekor tahmin geldi. Altın ve dolar üzerine tahminlerde bulunan Memiş'in açıklamaları sonrası vatandaşlar kuyumculara akın edecek. İşte detaylar...

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar ve altın fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz kararları sonrası altın fyatlarında kayıp başladı. Bu süreçte piyasaları değerlendiren İslam Memiş, BİST 100 endeksi için dikkat çeken uyarılarda bulundu. Baskılanma sürecinin devam edeceğini ifade eden Memiş, "Endeks, geçen haftayı 5 bin 58 puandan tamamlamıştı. 4 bin 950-5 bin 250 puan geçerliliğini koruyor. Kısa vade için baskılanma süreci devam edebilir." dedi.

ALTIN VE DOLARDA SON DURUM NE?

Depremin ekonomiye olan etkisini değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın alacakları uyardı. Dolar için beklediği seviyeleri açıklayan Memiş, dolar için 18,84-18,89 rakamlarının ekranlarda geçerli olduğunu aktararak serbest piyasada rakamların 19,10-19,30 seviyesinde yer aldığını belirtti. Bu fiyat aralıkların devam edeceğini ifade eden İslam Memiş, kısa vadede kontrollü sürecin devam edeceğini söyledi.

ELİNDE DOLAR OLANLARLAR DİKKAT!

Döviz ile ilgili önemli uyarılarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Euro paritesinin oldukça düşük olduğunu ve ekranlarda 18,80-20,50 rakamlarının görüldüğünü söyledi. Serbest piyasaya dikkat çeken Memiş, rakamların 20,18-20,30 rakamlarına ulaştığını ifade etti. Altın kahini 2023 yılında Dolar yerine Euro'nun daha çok değerleneceğini söyledi. Elinde dolar olanları uyaran Memiş, "Bugünlerde 1,05 bandında geçen EUR/USD paritesinin oldukça düşük olduğunu söyleyebilirim. Diğer atağında 1,05’den 1,11’e yükseldiğini, bu seviyeden gerilediğini anımsatmak isterim" dedi.

 ALTIN İÇİN REKOR TAHMİN

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşlere değinen İslam Memiş, gram ve ons altın ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. Gram altın için beklediği yeni seviyeyi açıklayan Memiş, bir sonraki hedefinin 1550 TL olduğunu ifade etti. Dolar ve ons altında sert ataklar beklediğini söyleyen Memiş, yılın ikinci yılını işaret etti.

İslam Memiş'ten flaş altın açıklaması! Rekor tahmin duyanları şaşırtacak ile ilgili etiketler İslam Memiş altın