İslam düşmanı yazar Salman Rüşdi'ye yönelik saldırı, İran'da büyük yankı uyandırdı!

Şeytan Ayetleri kitabıyla tanınan Hint asıllı yazar Salman Rüşdi'ye yönelik saldırı İran basınında, "Mürted yazar Salman Rüşdi'ye bıçaklı saldırı" şeklinde yer aldı. Rüşdi, İran'ın dini lideri Ayetulllah Humeyni tarafından ölüm cezasına çarptırılmıştı.

Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin New York’taki bir etkinlik sırasında uğradığı bıçaklı saldırı, İran basınında da geniş yer aldı. İran basını, Salman Rüşdi'ye saldıran kişi hakkında övgü ile bahsederek, haberi "Mürted yazar Salman Rüşdi'ye bıçaklı saldırı" manşetleriyle duyurdu.

"BİNLERCE KEZ TEBRİK EDİYORUZ"

Doğrudan İran dini lideri tarafından genel yayın yönetmeninin atandığı Keyhan gazetesi saldırıyı, "New York'ta mürted ve şeytani yazar Salman Rüşdi'ye saldıran kişiyi binlerce kez tebrik ediyoruz" manşetiyle verdi. Saldırıya ilişkin haberde, "Allah'ın düşmanının boynunu kıran adamın eli öpülmeli" ifadesi yer aldı. İran devlet televizyonu ise Salman Rüşti'ye yönelik bıçaklı saldırıyı "İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Humeyni'nin ölüm fetvası yerine getirildi" şeklinde duyurdu.

İran ile 5+1 ülkeleri arasında Viyana'da devam eden nükleer müzakelerde İran heyeti içerisinde yer alan Muhammed Merendi ise sosyal medya hesabından saldırıya ilişkin yaptığı paylaşımında, "Ben İslam'a ve Müslümanlara hakaret eden ve küçük gören bir yazar için gözyaşı dökecek değilim. Ancak olası bir nükleer anlaşmaya geri dönüş sürecinde ABD'nin İran'ı hedef alan Bolton'a suikast iddiaları ve ardından gelen bu saldırı tesadüf olabilir mi?" ifadelerini kullandı.

 

 

İslam düşmanı yazar Salman Rüşdi'ye yönelik saldırı, İran'da büyük yankı uyandırdı! ile ilgili etiketler Salman Rüşdi bıçaklı saldırı
GÜNÜN VİDEOSU

İstanbul'da skandal olay: Küçük çocuğa alkol içirip sosyal medyada paylaştılar!

İstanbul Başakşehir'de bir grup genç, sokakta gördükleri küçük çocuğa alkol içirip o anları sosyal medyada paylaştılar.