İşitme engelli gence eşcinsel olduğu gerekçesiyle işkence eden zanlı yakalandı!

İş bulmak için Aydın'dan Kocaeli'nin İzmit ilçesine giden işitme engelli Engin E. isimli özürlü genci eşcinsel olduğu gerekçesiyle öldüresiye döven Fırat K. isimli şahıs polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İşkence görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Fırat K. ters kelepçe ile polis merkezine getirildi.

Edinilen bilgiye göre, Aydın'da yaşayan işitme engelli Engin E., 'Delikanlı' lakaplı Fırat K'nın 'Hediyelik eşya işinde çalışır mısın?' teklifi üzerine İzmit'e geldi.

 Hediyelik ürünlerin satışını gerçekleştiren Engin E., Fırat K. ve yanında bulunan arkadaşları ile bir dağ evine gitti. Burada iddiaya göre Fırat K. ve arkadaşları, Engin E'yi darp etmeye başladı. Fırat K., elindeki bıçağı işitme engelli Engin D'nin boğazına dayadığı haldeki çekilen görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı.

İşitme engelli gence eşcinsel olduğu gerekçesiyle işkence eden zanlı yakalandı!

Engin E'nin ise işaret dilini kullanarak darp edildiği anları anlattığı görüntüsü, sosyal medya kullanıcıları tarafından "#FıratDelikanlıTutuklansın" hashtagi ile paylaşıldı. Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken görüntüler, büyük yankı uyandırdı.

Engin E. şikayetçi olurken, Fırat K. ise olaydan sonra kayıplara karışmıştı. Olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatan Kocaeli polisi Fırat K'yı yakaladı. Gözaltına alınan Fırat K., ters kelepçe ile Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlının polis merkezindeki işlemleri sürüyor. (İHA)

İşitme engelli gence eşcinsel olduğu gerekçesiyle işkence eden zanlı yakalandı! ile ilgili etiketler Taciz infial işitme engelli