İsimsiz istihbaratçı: Erdoğan'a bombalı suikast iddiası kurgu!

Cumhuriyet Gazetesi'nde bugün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Siirt'te düzenlenen bombalı saldırı girişimi hakkında çok tartışılacak bir yazı yer aldı. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, ismini gizlediği bazı siyasetçi ve bürokratların iddialarını köşesine taşıdı ve Erdoğan'a bombalı suikastın "kurgu" olduğu iddiasını ortaya attı! Yazıda yer alan ifadeler 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimini küçümsemek için "senaryo" diyen zihniyeti anımsattı...  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Siirt'teki mitinginde görevli bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneği son anda fark edildi.

Miting programında görevlendirilen Çevik Kuvvet Büro Amirliği’nde görevli polis memurunun aracının altına, teröristler tarafından el yapımı patlayıcı yerleştirildiği tespit edildi.

Patlayıcı düzenek bomba imha ekiplerince imha edilirken polisin şüphelilerin yakalanması için başlattığı çalışmalar ise sürüyor...

İSİMSİZ İSİMLERDEN "KURGU" İDDİASI...

Diğer yandan, bu konuya ilişkin Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan'dan çok tartışılacak bir köşe yazısı geldi.

"Türkiye’yi neler bekliyor?" başlıklı yazısında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni bir suikast girişiminin önlendiği iddiası ne anlama geliyordu? Mitingin yapılacağı şehrin dışındaki polisin şahsına ait bir aracın kolayca görünen yerine bombayı kim koydu? Gerçekten büyük bir tehlike mi atlatıldı, yoksa zamanında Fethullahçıların yaptığı gibi bir kurgu muydu bize sunulan? Aslında bu yazdıklarımın seçimle ilgisi var. Zira şu çok soruluyor: Seçime doğru giden Türkiye’de neler olabilir? " diyen Pehlivan olayla ilgili "isimsiz isimlerin" görüşlerini köşesine taşıdı!

15 TEMMUZ DARBESİ İÇİN DE "SENARYO" DENİLMİŞTİ!...

Köşesinde yönelttiği soruları "zamanında önemli görevlerde yer almış bir istihbaratçıya, bir Emniyet müdürüne, bir yargı mensubuna ve bir siyasetçiye sorduğunu" aktaran Pehlivan şöyle devam etti;

"AKP döneminde istihbaratçı olarak görev yapmış kritik isim şöyle dedi: Mağdur edildiklerine ve hedef olduklarına dair kurgularla karşılaşacağız. Son bombalı suikast iddiası buna bir örnek. Emirle yapılan ve maalesef üst makamlarına yaranmaya hevesli insanların kullanıldığı operasyonlar görebiliriz. Buradaki ‘yaranma’ duygusu, yapılan kurgudaki özensizliği de beraberinde getirecektir. Böylece iddia edilenin gerçek olmadığı kolayca ortaya çıkacaktır.”

Ancak bu vahim iddiayı ortaya atan "kritik istihbaratçının" adı nedense köşe yazısında paylaşılmadı. Verilen mesajlar ise akıllara, "15 Temmuz darbesi senaryo" diyerek FETÖ'cü darbe girişimini küçümsemek isteyen çevreleri getirdi.

NAGEHAN ALÇI KADAR MERT OLAMADI!

Köşe yazısının devamında ise Pehlivan, aynı konu üzerine, 9 yıl boyunca AK Parti’nin kurmay kadrosunda görev alan bir isimle konuştuğu bilgisini de paylaştı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın "kaos senaryolarına" benzer açıklamalar yapan söz konusu eski AK Parti'linin mesajlarının da ismi gizlenerek verilmesi dikkat çekti!

Cumhuriyet yazarı Pehlivan'ın yorumuyla "Erdoğan’ı çok yakından tanıyan o siyasetçi" şu ifadeleri kullandı;

"Güvenlikçi baskı politikalarını artıracaklar. Bana kalırsa bazı muhalif parti yöneticilerine ‘FETÖ’ ve ‘ajanlık’ suçlamalarıyla operasyon yapmayı da düşünebilirler. Kendi kadrolarında olup ayrılmayı isteyenleri ise haklarındaki dosyalarla durdurmaya çalışacaklar. Bu fişleme yoluyla korkutarak içerideki çatlakların büyümesini engellemeyi planlıyorlar. Ve tüm bunlar yaşanırken, yani demokrasi ile hukuk rafa kaldırılırken çağdaş dünya ile de bağların zayıflamasını arzuluyorlar. Böylece AİHM gibi denetim mekanizmalarını devre dışı bırakacaklar.”

 

İsimsiz istihbaratçı: Erdoğan'a bombalı suikast iddiası kurgu! ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt AK Parti Nagehan Alçı Barış Pehlivan Cumhuriyet istihbaratçı
GÜNÜN VİDEOSU

Bayraktar AKINCI'dan Çakır'la tam isabet! 100 km uzaktan hedefi işte böyle vurdu...

Bayraktar AKINCI TİHA, milli olarak geliştirilen Çakır Seyir Füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında 100 kilometre uzaktan deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu. İşte o anlar...