İşgalci İsrail'den İran ve kara operasyonu duyurusu!

İsrail Başbakanlığı, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlenecek kara operasyonu için tarih belirlediğini açıkladı. Başbakanlık, İran'a saldırı konusunda da açıklama yaptı.

İsrail Başbakanlığına bağlı Ulusal Kamu Diplomasisi Direktörlüğü Sözcüsü Raquela Karamson, zoom üzerinden basın mensuplarına açıklamada bulundu.

''NETANYAHU TARİHİ BELİRLEDİ, REFAH'A GİRECEĞİZ''

"Refah konusunda Netanyahu bir tarih belirledi ve Refah'a gireceğiz." diyen Karamson, söz konusu tarihle ilgili bilgi paylaşmadı.

Karamson, Gazze'de tam bir zafer kazanmanın yolunun Refah'a girmekten geçtiğini dile getirdi.

İsrail'in hedefinin "Hamas'ın, İsrail vatandaşları için tehdit oluşturmayacağından emin olmak" olduğunu savunan Karamson, bu hedefe ulaşmada ABD'nin vereceği her türlü desteği takdir ettiklerini belirtti.

''İRAN'A KARŞILIĞIN NE ZAMAN VE NASIL VERECEĞİNİ NETANYAHU'NUN KARARINA BAĞLI''

İsrail'in, Refah'a kara saldırısına yönelik uluslararası itirazların azaltılması karşılığında İran'ın misillemesine yanıtını iptal etmeye hazır olup olmadığı yönündeki soruyu da cevaplandıran Karamson, "Hiçbir ülke, vatandaşlarına 300'den fazla füze atılmasına tolerans göstermez. Bu nedenle karşılığın ne zaman ve nasıl verileceği Başbakanın vereceği karara bağlıdır." dedi.

İşgalci İsrail'den İran ve kara operasyonu duyurusu! ile ilgili etiketler İsrail İran Filistin Gazze Savaş soykırım Saldırı
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.