İsdemir ve Hateks üretimlerini durdurdu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki deprem, 10 ili yıkıcı etkisi altına alarak hem insan hayatını hem de iş hayatını sıkıntılara soktu. Üretimere ilişkin açıklama yapan Hatay’da faaliyet gösteren Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. İşte detaylar...

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki deprem, 10 ili yıkıcı etkisi altına alarak hem insan hayatını hem de iş hayatını sıkıntılara soktu. Üretimere ilişkin açıklama yapan Hatay’da faaliyet gösteren Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı.

İsdemir ve Hateks üretimlerini durdurdu

Hasarın Boyutu İncelenecek

“Şirketimizin üretim tesislerinin yer aldığı bölgeyi etkileyen ve hepimizde derin bir üzüntü yaratan deprem felaketi nedeniyle şirketimiz çalışanlarına iki hafta süreyle izin verilmiştir. Şirketimizin üretim tesislerinde faaliyetleri tamamen durduracak ve faaliyetlere başlanmasını engelleyecek boyutta bir hasar görülmemiştir. Hasarın boyutlarını ve kapasite kullanımını detaylı olarak ortaya koyacak incelemelere ve alınacak tedbirlere ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir. Şirketimizin üretim faaliyetlerine ilişkin ekipmanları ve yerleşkesi kapsamlı sigorta koruması altında olup sigorta eksperleri de tespit ve hasar destek çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Çalışanlarımızın işbaşı yapması ile birlikte faaliyetlerimize kademeli olarak başlanması planlanmaktadır.”

İSDEMİR DE DURDURDU

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş (İSDEMİR) de kontrol için üretimi durdurduğunu açıkladı.
Açıklamada, “Ülkemizde 06.02.2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Şirketimiz İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’de durum tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Çalışmalar tamamlanıncaya kadar üretime ara verilmiş olup, konuya ilişkin gelişmeler ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Depremden etkilenen tüm çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileriz” denildi.

İsdemir ve Hateks üretimlerini durdurdu ile ilgili etiketler ekonomi Hatay deprem