İş ilanına başvuran kadınlara taciz!

Kocaeli'de H.T. isimli şahıs, verdiği ilana iş başvurusunda bulunan kadınlara özel asistan aradığını belirterek, yüksek ücret vereceğini, bunun karşılığında da ofis içerisinde her şeyi kabul etmesi gerektiğini söyleyerek tacizde bulundu. Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından yakalanan H.T., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde sosyal medyada iş ilanı vererek, kendisini bir inşaat firmasının sahibi gibi gösteren kişi, iddiaya göre, telefonda görüşüp, yazıştığı kişilere özel asistan aradığını belirterek, yüksek ücret vereceğini, bunun karşılığında da ofis içerisinde her şeyi kabul etmesi gerektiğini belirterek, taciz söylemlerinde bulundu.

İŞ YERİ SAHİBİ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından polis soruşturma başlattı. Yapılan araştırma sonucu kimliği belirlenen H.T. gözaltına alındı. H.T.’nin bir iş yeri sahibi olmadığı, geçici süre ile bazı işlerde çalıştığı öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan H.T., adliyeye çıkarıldı.

DHA

İş ilanına başvuran kadınlara taciz! ile ilgili etiketler Kocaeli Gebze Taciz iş yeri