İran Dini Lideri Hamaney'den skandal sözler: Osmanlı, Yunanlara zulmetmişti...

Tahran Kitap Fuarı'nı ziyaret eden İran'ın "dini" lideri Hamaney'in, eline aldığı bir kitap sonrası yaptığı konuşma büyük tepki çekti. "Bu, Yunanlılar tarafından Türklere karşı yazılmıştır." diyen Hamaney'in "Osmanlı Türkleri tarafından Rumlara yapılan zulmü çok güçlü ve güzel bir şekilde anlatıyor." sözleri gündem oldu.

Tahran Kitap Fuarı’nı ziyaret eden İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney eline aldığı bir kitap hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. 

"OSMANLI YUNANLARA ZULMETTİ"

Hamaney'in "Bu kitap, Yunanların Türkler aleyhinde yazdığı bir kitaptır. Yunanlıların, Osmanlı Türkleri karşısındaki mazlumiyetini çok güçlü ve güzel bir şekilde anlatıyor. Osmanlı, onlara zulmetmişti." sözleri büyük tepki çekti. 

İran Dini Lideri Hamaney'den skandal sözler: Osmanlı, Yunanlara zulmetmişti...

İran Dini Lideri Hamaney'den skandal sözler: Osmanlı, Yunanlara zulmetmişti... ile ilgili etiketler İran Osmanlı Yunanistan Yunan

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.