İP'li Çıray'dan Mehmetçik'in 'Pençe Kılıç' harekatına gölge düşürme çabası

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de YPG'nin inlerine yaptığı operasyon İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray'ı rahatsız etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde çok sayıda bölgeye yaptığı hava operasyonuyla YPG/PKK'nın inleri yerle bir edildi. 

Mehmetçik PKK'nın kamplarında taş üzerinde taş bırakmazken bu duruma ilk tepki HDP'den geldi. HDP, "TSK'ya operasyonu durdurun" çağrısı yaparken ikinci rahatsız olan ise HDP'nin gizli ittifak ortakları oldu. 

 

RAHATSIZLIĞI ORTAYA ÇIKTI

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, TSK'nın bu büyük operasyonuyla gururlanmak yerine çamur atmaya yeltendi.

Çıray, Amerika Birleşik Devletleri'nin geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin bir operasyon yapacağı konusunda vatandaşlarını uyardığını söyleyerek ABD'ye bilgi sızdırıldığını ve teröristlere bilgi gittiğini iddia etti. 

İP'li Çıray'dan Mehmetçik'in 'Pençe Kılıç' harekatına gölge düşürme çabası - Resim : 2

HDP ile gizli ittifak kuran 6'lı masa bileşenlerinin operasyondan bu derece rahatsız olması, hatta gece yarısı ansızın yapılan operasyon için "öncesinde bilgi verildi" iddiası ise gerçekleri bir kez daha gözler önüne serdi. 

İP'li Çıray'dan Mehmetçik'in 'Pençe Kılıç' harekatına gölge düşürme çabası ile ilgili etiketler İYİ Parti Operasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.