iPhone’dan Google Pixel’e geçmek çok kolay!

Google Pixel ve Pixel XL satın alanlar kutu içeriğinde bir adaptör ile karşılaşacak. Bu aksesuarın ismi Quick Switch Adapter. Detayları sizlerle.

Anlaşılan Google, yeni akıllı telefonları ile oldukça gurur duyuyor. Çünkü telefonların tanıtımında, Pixel’e geçiş yapacak kullanıcılar için bir adaptör de duyuruldu. Söz konusu bu adaptör Quick Switch Adapter olarak adlandırılıyor ve Pixel serisi telefonların kutu içerisinde yer alıyor. Şimdiye kadar markalar, veri taşıma konusunda kendi çözümlerini sunuyordu. Ancak ilk defa Android’in içerisine böyle bir araç yerleştirildiğini görüyoruz.
Quick Switch Adapter ne işe yarıyor?
Temelde basit bir OTG dönüştürücü olan Quick Switch Adapter, iPhone veya eski bir Android cihazdan Google Pixel’e geçiş yapmakta kullanılıyor. Eski cihazdaki verileri yeni telefona taşıyor. Bu sayede kullanıcısını büyük bir zahmetten kurtarıyor.
Eski telefonu şarj/veri transfer kablosuyla Quick Switch isimli aksesuara bağlamak gerekiyor. Quick Switch ise Pixel veya Pixel XL telefona bağlanıyor. Yönlendirmeleri takip ettikten sonra veri transferi başlıyor. Aksesuarın başarılı şekilde çalışması için eski cihaz bir iPhone ise en az iOS 8 sürümü, Android ise en az Android 5.0 Lollipop sürümü gerekiyor.
Quick Switch Adapter isimli aksesuar aracılığı ile yeni Pixel telefonunuza Google hesabıyla giriş yaptıktan sonra kişiler/rehber, takvim verileri, fotoğraflar, videolar, kısa mesjalar (SMS), iMessage mesajları ve müzikler taşınabiliyor.

iPhone’dan Google Pixel’e geçmek çok kolay! ile ilgili etiketler iPhone Quick Switch Adapter Google Pixel
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.