Instagram, yeni özelliğini Türkiye'de test ediyor

Sosyal medyanın en büyük uygulamalarından Instagram yeni özeliğini Türkiye'de test ediyor. Bu özellik sayesinde hikayeler, dikey yönde kaydırılarak atlanabilecek. Edinilen bilgilere göre Instagram'ın Türkiye'de test ettiği özellik, Brezilya'da da çok küçük bir kullanıcı kesimi ile test ediliyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından bir tanesi olan Instagram, üzerinde çalıştığı yeni bir özelliği Türkiye'deki kullanıcılar aracılığıyla test etmeyi başladı. Bu özellik aslında Instagram'ın TikTok'a benzeme çabalarından bir tanesi. Öyle ki bu özellik sayesinde hikayeler, dikey yönde kaydırılarak atlanabilecek. Instagram'ın yeni özelliği, kullanıcılara alıştığımızdan farklı bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Webtekno'da yer alan habere göre, Instagram kullanıcıları bilirler; hikayelere girip dikey düzemler kaydırma yapılırsa, ya hikaye yanıtlanır ya da hikaye sayfasından çıkılır. Türkiye'de test edilmeye başlayan yeni özellik, bu durumu değiştiriyor. Kullanıcılar artık, dikey yönlü kaydırma yaptıklarında başka bir kullanıcının hikayesini izleyebilecekler. Hikayelerin yanıtlanmasına imkan tanıyan bölümse ekranın altına gömülü olarak kalacak.

Edinilen bilgilere göre Instagram'ın Türkiye'de test ettiği özellik, Brezilya'da da çok küçük bir kullanıcı kesimi ile test ediliyor. Bu da Instagram'ın TikTok benzeri dikey kaydırma özelliğinin yakın bir gelecekte daha fazla ülkede önce test edileceğini, sonra da kullanıma sunulacağını düşündürüyor. Ancak Instagram, konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Yani bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

Instagram geliştiricileri, son dönemlerde hayli hummalı bir çalışma yürütüyor. Bir yandan hikayelerin beğenilmesini sağlayan bir özelliğini test etmeye başlatan platform, diğer yandan profil sayfasındaki gönderilerin yerini değiştirme, durum ayarlama ve akış sayfasında gösterilecek paylaşımların sıralamasını belirleme gibi özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor

Instagram, yeni özelliğini Türkiye'de test ediyor ile ilgili etiketler Instagram Test Türkiye yeni özellik hikaye
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.