Instagram ve Facebook Çöktü mü? Instagram'a Erişim Sorunu Yaşanıyor! Açıklama Geldi!

Instagram ve Facebook'a giriş yapmak isteyenler, bir süredir sorun yaşıyor. Twitter'da da #instagramdown etiketiyle gönderilen tweet'lerde büyük bir artış yaşanıyor. Instagram ve Facebook çöktü mü? Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan açıklama geldi.

Kullanıcılar, bir süredir Instagram ve Facebook'a erişimde sorun yaşıyor. Türkiye saati ile 19.35 civarında başlayan erişim sorunu halen devam ediyor. Peki ama Instagram ve Facebook çöktü mü?

Down Detector verilerine göre Meta'ya ait olan her iki hizmette de erişim sorunları yaşandığı görülebiliyor.

Twitter'da da #instagramdown etiketiyle gönderilen tweet'lerde büyük bir artış yaşanıyor. Kullanıcılar, men Instagram'a, hem de Facebook'a erişemediklerini paylaşmaya devam ediyorlar. Etiket, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıraya kadar tırmanmış durumda.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Instagram ve Facebook hizmetlerinde global kaynaklı sorunların yaşandığını bildirdi.

Instagram ve Facebook çöktü mü? Neden açılmıyor? - ShiftDelete.Net

GLOBAL KAYNAKLI SORUN YAŞANIYOR

Bakan Yardımcı Sayan, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Instagram ve Facebook hizmetlerinde global kaynaklı sorunlar yaşanmakta olup, ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir."

Instagram ve Facebook Çöktü mü? Instagram'a Erişim Sorunu Yaşanıyor! Açıklama Geldi! ile ilgili etiketler Instagram çöktü mü
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.