İngiltere'de enflasyon rafları vurdu! Marketlerde yok

Enflasyonun son 41 yılın en yüksek seviyesinde olduğu İngiltere'de, hayat pahalılığı ve kemer sıkma politikaları gündeme gelirken Gazeteci Cüneyt Özdemir'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

İngiltere'de hayat pahalılığı günden güne artarken sıklıkla gösteri ve yürüyüşlerin yapıldığı ülkede en temel gıda ürünlerinden biri olan yumurta bulunamıyor. İngiltere'de bulunan Gazeteci Cüneyt Özdemir konuyla alakalı açıklama yaptı. Özdemir "Londra'dayım ve marketlerde yumurta yok. Nedeni maliyetlerin artmış olmasıymış." ifadelerini kullandı.

ENFLASYON 41 YILIN EN YÜKSEĞİNDE

Enflasyonun son 41 yılın en yüksek seviyesinde olduğu İngiltere'de, enflasyonun altında teklif edilen maaş zamları, emeklilik ve çalışma koşullarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle son aylarda grev kararı alan sektörlere her geçen gün yenisi ekleniyor.

İngiltere'de enflasyon rafları vurdu! Marketlerde yok

Ülkede artan hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında maaşların eridiğini savunan ve bu nedenle yıllık bazda yüzde 11'i geçen enflasyon altında teklif edilen maaş zamlarını kabul etmeyen çok sayıda sendika, art arda grev kararı alıyor.

İngiltere'de enflasyon rafları vurdu! Marketlerde yok ile ilgili etiketler İngiltere enflasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.