İmamoğlu'nun o atamasına sessiz kalamadılar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter olan Can Akın Çağlar'ın geçmişte 'yolsuzluk' iddialarıyla gündeme gelmiş olması tartışma yarattı. CHP'lilerin hakkında yolsuzluk iddialarını ortaya attığı Çağlar, yine CHP'liler tarafından eleştirildi. Cumhuriyet Gazetesi de bu tartışmalara sür manşetinden yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne, CHP'nin 8 yıl önce kredi yolsuzluğu yapmakla suçladığı Can Akın Çağlar atandı.

Çağlar'ın bu pozisyona atanmasına CHP'lilerden de tepki gelirken, Cumhuriyet Gazetesi'nin de o atamaya sessiz kalmadığı görüldü.

Jale Özgentürk'ün sür manşetten verilen yazısında Çağlar'ın, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan’a da yakınlığına vurgu yapıldı.

İşte sür manşetten verilen o yazının bir bölümü:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni genel sekreteri olarak tartışma yaratan Can Akın Çağlar, finans sektörünün yakından tanıdığı bir isim.

Öğretmen anne babanın oğlu olarak 1962 yılında Sivas’ta doğdu Çağlar. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. ABD’de Boston Üniversitesi’nde, finansal ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra önce Egebank ardından Ülker Grubu’nun 2001’de kurduğu faizsiz finans kurumu Family Finans A.Ş’ de genel müdürlük yaptı. 2003’te AKP iktidarıyla Ziraat Bankası’na genel müdür olan Çağlar, 2011’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu üyesi oldu. 2014’te ise kamu görevinden “askerlik bitti” sözleriyle ayrılarak Eureko Sigorta’da göreve başlamıştı.

8 yıl genel müdürlük yaptığı Ziraat Bankası’nda verdiği bazı krediler nedeniyle CHP’li Aykut Erdoğdu’nun yolsuzlukla suçladığı Çağlar’ın, Bayrampaşa’da ORA Alışveriş Merkezi’ne verdiği kredi büyük eleştirilere neden olmuştu.

Bu büyük kredi TBMM KİT Komisyonu’na da CHP milletvekilleri tarafından taşınmıştı. Ziraat Bankası’nın Bayrampaşa’daki ORA İstanbul Alışveriş Merkezi için verdiği ve 270 milyon Avro’su ana para, 20 milyon Avro’su faiz olmak üzere 290 milyon Avro’yu, yaklaşık 720 milyon lira bulan kredi, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu tarafından “Cumhuriyet tarihinin en yüksek batık kredisi” olarak yorumlanmıştı.

Çağlar, beraber çalıştığı DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan’a da yakınlığıyla biliniyor. İBB’de neler yapacağı ise merakla bekleniyor!"

İmamoğlu'nun o atamasına sessiz kalamadılar! ile ilgili etiketler İBB Cumhuriyet Gazetesi CHP Can Akın Çağlar
GÜNÜN VİDEOSU

İstanbul'da skandal olay: Küçük çocuğa alkol içirip sosyal medyada paylaştılar!

İstanbul Başakşehir'de bir grup genç, sokakta gördükleri küçük çocuğa alkol içirip o anları sosyal medyada paylaştılar.