İmamoğlu hakkında mahkemeden karar çıkmadı: Duruşma 21 Eylül'e ertelendi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı davada karar çıkmadı. YSK Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada karar çıkmadı ve 21 Eylül'e ertelendi.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ekrem İmamoğlu katılmazken, avukatı Kemal Polat hazır bulundu. Duruşmaya çok sayıda partili katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da adliyeye geldi. Duruşmada Avukat Kemal Polat’ın geçen celse sunulan mütalaaya karşı savunması alındı.

Duruşmada bugün beklenen karar çıkmadı. Mahkeme heyeti duruşmayı 21 Eylül'e erteledi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede o dönem Yüksek Seçim Kurulu’nda çalışan Emekli YSK Başkanı Sadi Güven’in de aralarında olduğu 11 kişinin mağdur olduğu belirtiliyor. YSK Başkanlığı tarafından yapılan suç duyurusu dilekçesinde İmamoğlu’nun 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi’nin 6 Mayıs 2019 tarihinde iptal edildiği kaydediliyor. Yenilenen seçimde İBB Başkanı olarak İmamoğlu’nun yeniden seçildiği ve 4 Kasım 2019 günü yaptığı basın açıklamasında YSK üyelerine hakaret ettiği öne sürülüyor.

İddianamede İmamoğlu’nun 'Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme hakaret' suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar cezalandırılması isteniyor.

İmamoğlu hakkında mahkemeden karar çıkmadı: Duruşma 21 Eylül'e ertelendi ile ilgili etiketler Ekrem İmamoğlu dava Duruşma karar erteleme