İlk tanıtıldığında ayakta duramıyordu: Tesla'nın robotu Optimus'un yetenekleri geliştirildi

Tesla'nın ilk tanıtıldığında büyük eleştiri alan hatta tanıtım sırasında ayakta bile zor duran insansı robotu Optimus'un son versiyonu tanıtıldı. Robot oldukça önemli geliştirmeler almış durumda.

Tesla'nın insansı robotu Optimus, yeni yeteneklerle güncellendi. Optimus'a kalibrasyon işlemleri ile görsel tabanlı bir sistem üzerinden nesneleri sıraya dizme gibi yeni yetenekler kazandırıldı. Bir önceki versiyonunda yürüme yeteneği bulunmayan Optimus'un güncel versiyonu artık akıcı hareketler gerçekleştirebiliyor.

İnsansı robotun yayınlanan yeni videosunda, nesneleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde renklerine göre ayırması kaydedilen gelişmeyi ortaya koydu. Nesnelerle ilgili görevini tamamlayan Optimus, sonrasında yoga hareketleri yaparak adaptasyon ve dengede durabilme yeteneklerini sergiledi.

Tesla Optimus'u ilk olarak 2021’de duyurmuş, geçtiğimiz yıl ise iki farklı prototipini geliştirmişti. Optimus'un ticari kullanıma sunulacağı tarih henüz bilinmezken Tesla, insansı robotu güvenli olmayan ve tekrarlayan görevleri yerine getirmek için geliştirdiğini açıklamıştı.

İlk tanıtıldığında ayakta duramıyordu: Tesla'nın robotu Optimus'un yetenekleri geliştirildi ile ilgili etiketler Tesla robot
GÜNÜN VİDEOSU

Akaryakıt alırken bir anda alev aldı! Nedeni ise herkesi şoke etti...

Erzincan'da bir otomobil, istasyonda akaryakıt dolumu esnasında bir anda alevler içinde kaldı. Korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yangının çıkış sebebi ise oldukça şaşırtıcıydı.