İlahiyatçı Yusuf Kavaklı’ya son görev

Dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü İlahiyatçı Yusuf Kavaklı bugün öğle namazından sonra Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenin ardından, Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı'nda toprağa verildi. İşte detaylar...

Bir süredir kanser tedavisi gören Yusuf Kavaklı dün hayatını kaybetti. 78 yaşındaki Kavaklı için Fatih Camisi'nde öğle vaktinde tören düzenlendi.

İlahiyatçı Yusuf Kavaklı’ya son görev

Çocukları Yavuz, Selim ve Sinan Kavaklı ile kardeşi Ömer Kavaklı camide taziyeleri kabul etti.

“ÖMRÜNÜ KUR’AN-I KERİMİN HAKİKATLERİNİ ANLATMAYA ADADI”

Cenaze namazını kıldıran İstanbul Müftüsü Safi Arpaguş, tezkiye konuşmasında, merhumun İslam'a hizmet etmiş bir alim olduğunu, ömrünü insanlara Kur'an-ı Kerim'in hakikatlerini, Hazreti Peygamber'in sünnetini, dinin ahkamını ve ahlakını anlatmaya adamış bir hoca olduğunu söyledi.

Arpaguş, Kavaklı'nın bir dönem İstanbul Müftü Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunduğunu belirterek, "Emekliliğinden sonra bile farklı mecralarda insanlarımızın dini konuda aydınlatılması için emek sarf etmiş, gayret göstermiş, son nefesine kadar bu çaba ve gayretini sürdürmüştür. Cenabıhak, bütün salih amellerini makbul eylesin" dedi.

Cenaze namazına Kavaklı'nın yakınlarının yanı sıra, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.

Kavaklı'nın cenazesi, kılınan namazın ardından Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı'na defnedildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden ilahiyatçı Yusuf Kavaklı için başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Vefatını üzüntüyle öğrendiğim ilahiyatçı Yusuf Kavaklı hocamıza Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı Yusuf Kavaklı’ya son görev ile ilgili etiketler Yusuf Kavaklı cenaze
GÜNÜN VİDEOSU

Terastan düşen ve cama tutunarak kurtulan genç yaşananları anlattı

Artvin'de terasta fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşerken son anda tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kalan genç, yaşadığı korku dolu anları anlattı.