İkinci el oto piyasası bunu da gördü: 1990 model aracın yarısını satışa çıkardı!

İkinci el fiyatlarındaki artış birbirinden ilginç araba ilanlarının verilmesine neden olmaya devam ediyor. Son olarak Eskişehir'de Serdar Közmez isimli bir vatandaş tamamı 80 bin TL olan 1990 model otomobilin yarısını satışa çıkardı. Otomobilin arka kısmını römork haline dönüştüren Közmez, 5 bin TL'ye satışa çıkardığını duyurdu.

Son yıllarda yaşanan çip krizi ile birlikte yükselişe geçen ikinci el otomobil piyasasında birbirinden ilginç ilanlar verilmeye devam diyor. 

2 YILDIR GARAJINDA SAKLIYOR

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde yaşayan Serdar Közmez'ın, motosiklet takasıyla aldığı römork dikkat çekiyor. Közmez, yaklaşık 2 yıldır evinin garajında sakladığı 1990 model otomobilden yapılmış römorku satılığa çıkardı ve büyük ilgi topladı.

 

TAM HALİ 80 BİN TL İKEN YARISINI 5 BİN TL'YE SATIYOR

Otomobilin tam halinin piyasa değeri 80 bin TL iken, ikiye bölünüp römork haline getirilmesiyle birlikte 5 bin TL'ye satılması dikkat çekti. Aradaki fiyat farkının, aracın motorunun, tavanının, ön kısmının ve ruhsatının olmamasından dolayı kaynaklandığı öğrenildi. Bu tarz römorkların dekoratif olarak kullanıldığını söyleyen Közmez, isteyen aracının arkasına da takabileceğini belirtti.

 

 

"İSTEYEN ARACININ ARKASINA TAKIP KULLANABİLİR"

Sağlık personeli Serdar Közmez, "Römorku 2 sene önce motosiklet takasıyla aldım. Fiyatını pek önemsemedim o yüzden 5 bin liraya satılığa çıkardım. Bunu genelde dekoratif olarak kullanıyorlar. İsteyen aracının arkasına takıp da kullanabilir. Römork 750 kilogramın altında olduğu için ruhsatsız. O yüzden fiyatı uygun. Normalde bu aracın tam halinin piyasa değeri 80 bin TL, ama römork olarak 5 bin TL'ye satıyorum" dedi.

İkinci el oto piyasası bunu da gördü: 1990 model aracın yarısını satışa çıkardı! ile ilgili etiketler Araç Otomobil Eskişehir oto yarışı satış serdar közmez
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.