IFS, ULTIMO’yu satın aldığını duyurdu

Uluslararası yazılım firması olan IFS, Hollanda merkezli bulut tabanlı Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılım sağlayıcısı Ultimo Software Solutions'ı satın aldığını duyurdu. IFS, bünyesine kattığı ULTIMO ile yazılım alanındaki rekabet gücünü arttırıyor.

IFS, Hollanda merkezli bulut tabanlı Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılım sağlayıcısı Ultimo Software Solutions'ı satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. ULTIMO, SaaS EAM çözümlerinin eksiksiz, esnek ve yapılandırılabilir olmasıyla alanında güçlü itibarı ile tanınıyor.

IFS, varlık yönetiminde derin ve köklü bir mirasa sahip, karmaşık ihtiyaçları olan ve varlıklarının verimliliğini kesintisiz yönetmek isteyen şirketlere uçtan uca ve sektörlere özel EAM yazılımı sağlıyor.

ULTIMO, IFS Cloud EAM çözümünü, hizmet verdikleri sektörlerde daha hızlı değer elde etme süresi, hızlı dağıtım ve kullanım kolaylığı ile yaygın olarak akredite edilmiş bir EAM çözümü sağlamada kanıtlanmış bir performansla tamamlıyor.

IFS, ULTIMO’yu satın aldığını duyurdu

ULTIMO'NUN AVRUPA AĞIRLIKLI OLMAK ÜZERE 2 BİN'DEN FAZLA MÜŞTERİSİ VAR

1988’de kurulan ULTIMO'nun müşteri kitlesi ağırlıklı olarak Avrupa'da yer alsa da ABD'de de müşterileri bulunuyor. Merkezi Hollanda'da bulunan şirketin 180 çalışanı ve aralarında Londra Gatwick Havaalanı, BASF, VTTI, Ravago, Vion Food Group, Argent Energy ve Hutchison Ports ECT Rotterdam'ın da bulunduğu 2000'den fazla müşterisi var.

IFS, ULTİMO İLE BİRLEŞEREK REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR

IFS ve ULTIMO'nun birleşmesi, IFS'in karmaşık süreçleri olan veya hedef bir çözüme ihtiyaç duyan her şirkete hitap eden uçtan uca bulut EAM çözümleri sunabilen tek sağlayıcı olarak, rakiplerinden bir adım öne çıktığı anlamına geliyor.

IFS, ULTIMO’yu satın aldığını duyurdu - Resim : 2

"Bu satın alma IFS'i daha da güçlü benzersiz bir konuma getiriyor, çünkü artık pazardaki en eksiksiz EAM yeteneklerini sunuyoruz. ULTIMO'nun esnekliği ve yapılandırılabilirliği, IFS Cloud’un uçtan uca sunduğu çözümleri mükemmele taşıyor” diyen IFS CEO’su Darren Roos sözlerine şöyle devam etti: "Varlıkları ve ihtiyaç duydukları hizmetleri farklılaştırırcasına dönüştürerek müşterilerimizin Hizmet Anı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak, IFS'in EAM'deki başarısının merkezinde yer alıyor ve bu, ULTIMO müşterilerinde de aynı şekilde yankı bulduğunu bildiğimiz bir şey."

''IFS'NİN PARÇASI OLARAK, ORTAK HEDEFLERİMİZDEN DAHA HIZLI YARARLANABİLECEĞİZ''

ULTIMO CEO’su Willem-Jan Scholten ise konuya ilişkin şunları söyledi: “ULTIMO'yu ana sektörlerimizde saygın bir Kurumsal Varlık Yönetimi yazılımı sağlayıcısı olarak başarıyla kurduğumuz için gurur duyuyorum. Pazar, olgunlaşmış durumda ve başarmamız gereken daha çok şey var. Bu nedenle IFS ailesinin bir parçası olmak, ortak hedeflerimizden daha da hızlı yararlanabileceğimiz anlamına geliyor. Artık sektörün bir numaralı EAM yazılımı sağlayıcısının bir parçası olarak, IFS'te değerlerimizi paylaşan ve ULTIMO'yu bu kadar özel kılan şeyleri –ürünümüz, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve partnerlerimizle birlikte– bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyaç duyduğumuz desteği sağlayacak bir şirket."

IFS, ''MÜŞTERİLERİN TERCİHİ'' ÖDÜLÜYLE TESCİLLENDİ

Bu ayın başlarında Gartner, IFS'i SAP, IBM, Infor ve Oracle'a kıyasla gelir bazında EAM pazarında %18'lik payla bir önceki yıla göre %29,1 büyüyerek 1. sıraya yerleştirdi. Ek olarak, IFS'in müşteri başarısına olan bağlılığı, Gartner Peer Insights'ın IFS'i ‘Müşterilerin Tercihi’ ödülüyle onurlandırmasıyla da tescillendi. Şirket söz konusu başarıyı, sektöre özel yeteneklere sahip ve birleştirilebilir teknolojiyi pazara sunmaya devam etmesinin müşteriler nezdinde bulduğu yankının kanıtı olarak görüyor.

IFS, ULTIMO’nun devir sürecinin 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanmasını bekliyor.

IFS, ULTIMO’yu satın aldığını duyurdu ile ilgili etiketler IFS Ultimo yazılım
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.