İETT'den kadın yolcular için gece düzenlemesi!

İETT, otobüs kullanan kadın yolcular için yeni bir uygulamanın hazırlığına girdi.

Düzenlemeye göre, saat 22:00'den sonra otobüs kullanan kadın yolcular durak olmaksızın istedikleri noktada iniş yapabilecekler.

Kadın cinayetlerine dikkat çekildi

İBB Meclisi'nde Adalet Bakanlığı'nın 2002 - 2015 yılları arasındaki verilerinin de yer aldığı önergede, kadın cinayetlerine dikkat çekildi. 2015’te 303 kadın cinayeti işlenirken 2016 yılının Ocak ayında 36, Şubat ayında 23 kadın öldürüldüğünü kaydedildi.

Önergede çok sayıda kadının cinsel saldırıya uğradığına dikkat çekildi. Sadece mart ayında 12 kadın ve kız çocuğuna tecavüz edildiği, 63 kadın ve kız çocuğuna cinsel tacizde bulunulduğu ve 39 kadına şiddet uygulandığı belirtildi.

Önerge oy birliğiyle sevk edildi

Ayrıca koruma talebiyle savcılığa ve polise başvuran kadınların yüzde 73'ünün, sığınma evlerinde olan kadınların ise yüzde 27'sinin öldürüldüğüne yer verildi. İBB Meclisi'nin CHP'li üyesi Esin Hacıalioğlu'nun okuduğu önerge başkanlık makamına oy birliğiyle sevk edildi. (Posta)

İETT'den kadın yolcular için gece düzenlemesi! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.