İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı. Tüm işyerleri ve sinemaların tekrar faaliyete geçeceği 1 Temmuz'dan itibaren yurt dışından gelecekler için karantinalarda yeni uygulama hayata geçecek.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı.

İçişleri Bakanlığı Genelgesine göre tüm işyerleri ve sinema salonları 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren tekrar faaliyet gösterebilecek.

Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere kişi başına asgari açık alanlarda 4 metrekare, kapalı alanlarda 6 metrekare yer bırakılmak ve Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kural ve esaslar ile temizlik, maske ve mesafe prensiplerine uyulmak kaydıyla izin verilecek.

YURT DIŞINDAN GELECEKLER İÇİN KARANTİNALARDA YENİ DÜZENLEME

Genelgeye göre, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelenler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunanlara yönelik zorunlu karantina uygulamasına 1 Temmuz'da son verilecek.

1 Temmuz'dan itibaren, Afganistan ve Pakistan’dan Türkiye'ye gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilere yönelik zorunlu karantina uygulamasının süresi 10 güne düşürülecek.

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 2

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 3

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 4

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 5

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 6

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları - Resim : 7

İçişleri Bakanlığı yayınladı! İşte kademeli normalleşmede 3. etap kuralları ile ilgili etiketler 1 Temmuz İçişleri Bakanlığı Kademeli normalleşme 3. etap sokağa çıkma yasağı seyahat yasağı
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.