İçişleri Bakanlığı: Güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı

İsveç, Hollanda ve Danimarka’da İslama yönelik alçak provokasyonlara dikkat çekilen İçişleri Bakanlığı açıklamasında, “kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan meş’um eylemlerden sonra, olası her türlü provakasyonlara karşı tüm değerlendirmeler yapılmış, güvenlik tedbirlerimiz en üst seviyeye çıkarılmıştır.” denildi.

İçişleri Bakanlığı, İsveç, Hollanda ve Danimarka’da gerçekleştirilen alçak provokasyona ilişkin açıklama yaptı.

Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik meşum saldırının ardından her türlü provokasyon ihtimalinin değerlendirildiği ifade edilen açıklamada güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı vurgulandı.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ EN ÜST SEVİYEDE

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada,Kamuoyumuzun hassasiyetle takip ettiği gibi son dönemlerde,  İsveç, Hollanda ve Danimarka’da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan meş’um eylemlerden sonra, olası her türlü provakasyonlara karşı tüm değerlendirmeler yapılmış, güvenlik tedbirlerimiz en üst seviyeye çıkarılmıştır. Bu kapsamda, DEAŞ ve EL-KAİDE gibi terör örgütlerinin de sözkonusu menfur olayları gerekçe göstererek, pek çok ülkede eylem arayışında olduğuna yönelik bilgiler de değerlendirilmiştir. Bu konuyla ilgili olarak, Türkiye için güvenlik uyarısı yapan mezkûr ülkeden ve diğer pek çok ülkeden, dönem dönem tarafımıza iletilen istihbari bilgiler titizlikle kıymetlendirilmektedir.” denildi.

DOST ÜLKENİN İSTİHBARATI HAREKETE GEÇİLDİ: GÖZALTILAR VAR

‘Dost’ ülkeden gelen istihbarat neticesinde operasyon yapıldığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Daha önce dost bir ülkeden de gelen ve söz konusu ülkenin güvenlik uyarısı notunda da adı geçen şahıslar, gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda herhangi bir silah, mühimmat ve eylem emaresine rastlanmamıştır. Ancak soruşturma, dijital materyal incelemeleri dahil olmak üzere tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir. Ülkemizde terör örgütlerine karşı operasyonlar, halihazırda aralıksız devam etmektedir.”

PKK VE DEAŞ'A YÖNELİK OPERASYONLAR 

Terör örgütlerine yönelik operasyonların kesintisiz sürdüğünün altı çizilen açıklamanın devamında şöyle denildi:

“2022 yılında DEAŞ terör örgütüne yönelik 1.042 operasyon gerçekleşmiş, 1.981 kişiye gözaltı işlemi; 2023 yılının Ocak ayında ise yine aynı örgüte yönelik olarak toplam 60 operasyon düzenlenmiş, 95 kişiye gözaltı işlemi  gerçekleştirilmiştir.

Keza PKK/PYD terör örgütüne yönelik 2022 yılında 134.713 (130.981 kırsal, 3.732 şehir) operasyon gerçekleşmiş, bu operasyonlarda 8.410 gözaltı işlemi yapılmıştır. 2023 yılının Ocak ayında ise yine aynı örgüte yönelik toplam 9.040 (8.781 kırsal, 259 şehir) operasyon düzenlenmiş, operasyonlarda 378 kişiye gözaltı işlemi gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizde terör örgütlerine karşı operasyonlar, halihazırda aralıksız devam etmektedir.  

2023 yılında da PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerinin ve suç gruplarının ülkemizdeki huzur ve asayişi bozma girişimlerine yönelik her türlü tedbir  ve mücadele kararlılıkla devam etmektedir.”

İçişleri Bakanlığı: Güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı ile ilgili etiketler Son dakika İçişleri Bakanlığı Operasyon PKK DEAŞ