Bakan Soylu, Mardin'de 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı: Teslim olmadılar, şimdi sarı torbadalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'de teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Teslim olmadılar, şimdi sarı torbadalar'' ifadelerini kullandılar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Eren Abluka operasyonlarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

"Teslim olmadılar, şimdi sarı torbadalar" diyen Bakan Soylu, "Eren Abluka Sonbahar-Kış-22 Şehit Güvenlik Korucusu Abdullatif Emen Operasyonunda, Mardin Nusaybin Ömeryan Bagok Bölgesinde 3 terörist etkisiz. Kahraman Jandarma'mıza tebrikler." dedi.

İÇİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

Operasyona ilişkin İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde ve Mardin İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde, 11 Mart 2023 tarihinde başlatılan Eren Abluka Sonbahar-Kış-22 Şehit GK Abdullatif EMEN operasyonu kapsamında; Mardin ili Nusaybin ilçesi ÖMERYAN- BAGOK bölgesinde, JÖH ve Jandarma Komando timlerinin katılımıyla icra edilen istihbarata dayalı nokta operasyonunda, arazi arama taraması esnasında, PKK/KCK terör örgütü mensupları ile 12 Mart 2023 tarihinde yaşanan silahlı çatışmada, (3) terörist silahlarıyla [(3) M-16 Piyade Tüfeği,] birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

Bölgede, Jandarma Komandolar tarafından arazi arama tarama faaliyetleri sürdürülmektedir. Terörle Mücadele Operasyonlarına bölge halkımızın da desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde devam edilmektedir.

 

Bakan Soylu, Mardin'de 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı: Teslim olmadılar, şimdi sarı torbadalar ile ilgili etiketler Süleyman Soylu