İBB'nin FETÖ'nün mahrem abilerine de iş verdiği ortaya çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB'de terör örgütleriyle bağlantısı bulunan kişilere iş verildiğini açıklamıştı. Bakan Soylu'nun açıklamasının ardından iBB'de işe alınan FETÖ üyeleri arasında mahrem abilik yapan isimler olduğu ortaya çıktı. Bunların yanında TSK'dan atılan ve adli kontrol kararı uygulanan örgüt üyesi üsteğmenin de İBB'de çalıştığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun örgüt bağlantılı isimlerin İBB'de işe alındığını açıklamasının ardından birçok ismin kimliği ortaya çıktı. İBB'deki PKK, DHKP-C, MLKP, MKP ve FETÖ terör örgütü üyelerinin deşifre olmasına rağmen hem İmamoğlu hem de CHP'deki suskunluk devam ediyor.

FETÖ'NÜN MAHREM ABİLERİNİ DE İŞİ ALMIŞLAR

Sabah'ta yer alan habere göre, İBB'nin Personel yönetim şirketinde işe alınan isimlerden Musa Ç.'nin örgüte eleman yetiştiren mahrem abilerinden olduğu belirlendi. FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında ifade veren bir zanlı Musa Ç.'nin FETÖ içerisinde Murat kod ismini kullandığını, askeri lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere ev abiliği yaptığını itiraf ettiği öğrenildi. Oktay T., İstanbul Ağaç Peyzaj Eğitim Hizmetleri ve Hayvanat Bahçesi İşletmeciliği Şirketinde işe alındı.FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan iki şüpheli Oktay T.'nin "FETÖ/PDY içerisinde ev abisi olarak görev yaptığı" şeklinde ifade verdi.

ADLİ KONTROL ALAN ESKİ ÜSTEĞMEN İBB'DE

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ordudan atılan Mustafa G.'de İBB'de işe alınan isimler arasında yer aldı. Mustafa G. İBB iştiraki olan İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi şirketinde işe alındı. Üsteğmen olarak görev yaparken TSK'dan ihraç olan zanlı, gözaltına alındı. Sevk edildiği mahkemece adli kontrol kararı şartı uygulanan eski üsteğmen hakkında FETÖ soruşturmaları kapsamında ifada veren iki örgüt üyesi Mustafa G.'nin "FETÖ/PDY içerisinde örgüt evlerine gittiği, ev abisi/sorumlusu olarak görev yaptığını" anlattı.

OTOBÜS DURAĞINA DHKP-C FLAMA ASAN ZANLI DA İBB'DE

İBB'de iş başına yapan isimlerden Mustafa K. İstanbul Piyalepaşa İETT otobüs durağına "DHKP/C" ibareli flama asan isimlerden. 1997 Aralık ayında İstanbul/Okmeydanı bölgesinde kanunsuz gösteri yapılarak, yola molotof kokteyl atılıp, pankart asılması, 20 Mayıs 1998'de Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarı ışıklardaki üst geçide "DHKP/C" ibareli bomba süsü verilmiş pankart asılması eylemlerine katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınan Mustafa K., bunların yanında örgüte yönelik 23 Mayıs 1998'de yapılan operasyonlarda da gözaltına alındı. Mustafa K. da 24 Mayıs 2021 itibariyle İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret şirketinde (İSTAÇ) aktif olarak çalışan isimlerden.

 

İBB'nin FETÖ'nün mahrem abilerine de iş verdiği ortaya çıktı! ile ilgili etiketler FETÖ İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi mahrem abi
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.