İBB'de zam yağmuru! İSPARK İBB öğrenci yurtları ve İSBİKE fiyatlarına zam geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi haziran ayı üçüncü toplantısı zam gündemiyle toplandı. Alınan kararla İstanbul'da, İSPARK tarafından işletilen otoparkların ücretlerine yüzde 50, İBB öğrenci yurtları ücretlerine de yüzde 50 zam yapıldı. Ayrıca Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (İSBİKE) ücretlerine de yüzde 100 zam yapıldı. İşte detaylar...

İstanbul'da, İSPARK tarafından işletilen otoparkların ücretlerine yüzde 50'ye varan oranda; İBB öğrenci yurtları ücretlerine de yüzde 50 zam yapıldı. Ayrıca Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (İSBİKE) ücretlerine de yüzde 100 zam yapıldı.

İBB'de zam yağmuru! İSPARK İBB öğrenci yurtları ve İSBİKE fiyatlarına zam geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi haziran ayı üçüncü birleşimi, Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı.

Yüzde 50'ye varan zam teklifi

Mecliste, İBB iştirak şirketi İSPARK tarafından işletilen otoparkların ücretlerine yüzde 50'ye varan oranda zam yapılması teklifi görüşüldü.

Zam teklifi kapsamında, kapalı katlı otoparklar ve açık otoparklar ile yol kenarı otoparklarında; Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beykoz, Bayrampaşa, Bahçelievler, Eyüpsultan, Güngören, Kartal, Kağıthane, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Tuzla ve Ümraniye'de araçlar için 1 saate kadar otopark ücretinin yüzde 35 zamla 52 liradan 70 liraya yükseltilmesi istendi.

Bu ilçelerde, 1-2 saat arası otopark ücretinin 66 liradan 90 liraya, 2-4 saat arası ücretin yüzde 50 zamla 73 liradan 110 liraya, 4-8 saat arası ücretin 101 liradan 135 liraya, 8-12 saat arası ücretin 134 liradan 180 liraya ve 12-24 saat arası ücretin de 202 liradan 270 liraya yükseltilmesi talep edildi.

Bazı ilçelerde ücret 36 liradan 50 liraya çıkartıldı

Teklifte kapalı katlı, açık otopark ile yol kenarı otoparklarda; Adalar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Sultanbeyli ve Şile ilçelerinde ise 36 lira olan 1 saatlik park ücretinin 50 liraya çıkarılması gerektiği belirtildi.

Bu ilçelerde, 1-2 saat arası ücretin 45 liradan 60 liraya, 2-4 saat arası ücretin 58 liradan 80 liraya, 4-8 saat arası ücretin 73 liradan 100 liraya, 8-12 saat arası ücretin 112 liradan 150 liraya, 12-24 saat arası ücretin ise 146 liradan 195 liraya yükseltilmesi istendi.

Zam teklifi AK Parti'nin 'hayır' oyuna karşı CHP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi

Mecliste yapılan oylamada, İSPARK otopark ücretlerine zam teklifi, AK Parti'nin "hayır" oyuna karşı CHP'li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

İSPARK'ın yeni ücret tarifesinin onaylandıktan sonra yürürlüğe gireceği belirtildi.

İBB'de zam yağmuru! İSPARK İBB öğrenci yurtları ve İSBİKE fiyatlarına zam geldi ile ilgili etiketler ekonomi İBB zam
GÜNÜN VİDEOSU

MSB duyurdu! Irak ve Suriye'de PKK'ya ağır darbe: 10 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Pençe Kilit bölgelerinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist ile Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde belirlenen 10 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirildiğini duyurdu.