İBB ve Valilikten İstanbul’a kritik uyarı

İstanbul’da etkili olması beklenen yağış öncesi İBB ve İstanbul Valiliği vatandaşlara dikkati olmaları konusunda uyarıda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Valiliği Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) elde edilen verilere göre etkili olması beklenen hava koşulları öncesinde uyarıda bulundu. 

İBB yarın İstanbul'da beklenen yağışa karşı uyarı yayınladı. İBB'den yapılan uyarıda, olumsuz hava koşullarına karşı gerekli tedbirlerin alındığı, İstanbulluları da hava ve deniz ulaşımında oluşabilecek aksaklıklar ile devrilme, uçma ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuz koşullara karşı uyardı.

SAĞANAK YAĞMUR GEÇİŞLERİ

İBB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meteorolojik verilere göre, İstanbul ve ülkemizin batı bölgeleri, Orta Akdeniz üzerinde gelecek alçak basınç sisteminin etkisine girmeye hazırlanıyor. Bu nedenle hâlihazırda güneyli yönlerden hafif esen rüzgârın Perşembe öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde etkili olacağı, beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

17-75 KİLOMETRELİK RÜZGARLARA DİKKAT!

Saatte 40-65km hızla esmesi beklenen fırtınanın, kısa süreli hamleler ile 70-75 km’lik kuvvetli fırtınaya dönüşebileceği belirtiliyor. İstanbullular da kuvvetli rüzgâr nedeniyle deniz ve hava trafiğinde yaşanabilecek aksamalar ile çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Öte yandan, güneyin ılık ve yağışlı havasını bölgemize taşıyan sistem nedeniyle beklenen yağmurların Salı gününe kadar sürmesi, önümüzdeki hafta boyunca sıcaklıkların 15-18°C’ler aralığında seyretmesi bekleniyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 21 Kasım’a kadar mevsim normalleri civarında, 21-30 Kasım tarihleri arasında mevsim normalleri ila 1 ila 3°C altında seyredeceği tahmin ediliyor."

VALİLİKTEN ‘TEDBİRLİ OLUN’ UYARISI

İstanbul Valiliği kent genelinde etkili olması beklenen sağanak yağışlı ve kuvvetli rüzgarlı hava şartlarına karşı uyarıda bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada Meteorolojinin verilerine yer verilerek şöyle denildi:

“Meteoroloji'ye göre; Yarın rüzgarın bölgemizde kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 

Fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” 

İBB ve Valilikten İstanbul’a kritik uyarı ile ilgili etiketler Yağış Sağanak Yağış İstanbul İBB İstanbul Valiliği
GÜNÜN VİDEOSU

Çin'de baharatlı taştan sonra şimdi de 'Izgara buz' satılmaya başlandı

Konu tuhaf yiyecek trendleri olduğunda "dibe vurmuşuz" gibi görünüyor: Çinli bir sokak satıcısı, internette viral hale gelen bir videoda görüldüğü gibi, ızgarada buz küpleri pişirirken karşımıza çıkıyor.