İBB, evlenecek çiftlere 7 bin TL destek parası veriyor! İşte, İBB evlilik desteği başvuru şartları...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya platformları üzerinden paylaştığı mesajda, şu ana kadar 7 bin 135 çifte evlilik desteği sağlandığını duyurarak, İBB'nin bu destek uygulamasının devam edeceğini ifade etti. Bu çerçevede, İBB evlilik desteği başvuru şartları merakla araştırılmaya başlandı. İşte ayrıntılar...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihtiyaç sahibi yeni evlenecek çiftlere 7 bin TL evlilik desteği sağlama kararını kamuoyuyla paylaştı. İmamoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, şu ana kadar 7 bin 135 çiftin evlilik sürecine katkı sağladıklarını vurguladı.

Başkan İmamoğlu, İstanbul Senin uygulaması aracılığıyla ulaşılabilen 7 bin TL'lik evlilik desteğine başvuruların başladığını ifade etti.

İBB, evlenecek çiftlere 7 bin TL destek parası veriyor! İşte, İBB evlilik desteği başvuru şartları...

İBB EVLİLİK DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Evlilik desteği başvurusu yapacak çiftlerden en az birinin İstanbul'da ikamet etmesi şarttır.

Diğe taraftan, sosyal incelemelerin ardından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ve başvuruları onaylanan çiftlerin hesaplarına ödemeler gerçekleştirilecektir.

İBB EVLİLİK DESTEĞİ NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Evlilik desteği hakkındaki detaylar için ALO 153 aranabilir. Evlilik desteği almaya hak kazanan çiftlerin evlenmeleri için 3 aylık bir süreleri bulunmaktadır.

Ödemeler, tek seferlik olarak kadının hesabına aktarılacaktır.

Evlilik desteği fırsatından yararlanmak isteyen çiftler başvurularını ALO 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması ve sosyalyardim.ibb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

İBB, evlenecek çiftlere 7 bin TL destek parası veriyor! İşte, İBB evlilik desteği başvuru şartları... ile ilgili etiketler Ekrem İmamoğlu İBB evlilik
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.