Hukuk öğrencisi, ilişkisi olduğu akademisyenin odasında bulundu!

Üniversiteli Alara'nın intihar girişimi konusunda soruşturma sürerken, olaya adı karışan öğretim görevlisi, okulu tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Başak Alara Karademir, özel bir üniversitede Hukuk Fakültesi’nde okuyordu. İddialara göre, Karademir arkadaşları ve üniversiteden iki öğretim üyesiyle birlikte Ankara’ya bir gezi programına katıldı.

23 Mart Günü Ankara’ya giden gezi grubu birçok yeri ziyaret ettikten sonra konakladıkları otele döndü.

kjegttrh

BAYGIN HALDE BULUNDU HASTANEYE KALDIRILDI

İddialara göre, 24 Mart gecesi Başak Alara Karademir ile öğretim üyesi Yrd. Doç. Hasan Atilla G. arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmanın ardından Karademir, özür dilemek için odasına çekilen Yrd. Doç. Hasan Atilla G.’nin odasına gitti. Bir süre sonra odadan çıkan Hasan Atilla G. tekrar odasına döndüğünde banyoda Karademir’in baygın halde yatarken buldu.

Otel görevlileri tarafından polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. İntihar teşebbüsünde bulunduğu öne sürülen Karademir, kaldırıldığı hastaneden yoğun bakım ünitesine alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri ise öğretim üyesi Hasan Atilla G.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen öğretim üyesi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

gekjgthth

AKADEMİSYEN AÇIĞA ALINDI

Yaşanan olayla ilgili Başak Alara Karademir’in eğitim gördüğü özel üniversite açıklama yaptı. Olayla ilgili üzüntüsünü belirten üniversite yönetimi, Yrd. Doç. Dr. Hasan Atilla G.’nin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Emniyet güçlerinin iddalarla ilgili soruşturması sürüyor.

3rug45g4h

DAYISI KONUŞTU

Yaşananları Odatv’den Sami Menteş'e anlatan Alara Karademir’in dayısı Gencer Gündüz “Kendisini banyoya kilitledi, intihar etti deniliyor. Ben gidip banyoyu gördüm. Küçücük bir yer. Hiçbir çırpınma, boğuşma emaresi yok. ‘Kendisini astı’ denilen yer, duşakabinin kenarı. Çok sağlam bir malzemeden yapılmamış. Yerden de çok yüksek değil” ifadelerini kullandı.

Gündüz ayrıca “Öğrencilerden sorumlu bu hoca. Öğrencisinin 1 saatten uzun süre odasından çıkmasına izin vermemiş. Resepsiyon görevlileri en az 3-4 kez dışarı çıkmak için çaba gösterdiğini ifadelerinde belirtmişler” dedi.

MAHKEME SERBEST BIRAKTI

Karademir ailesinin avukatı Aslan Abid Uğuz, olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcının, Güngör hakkında “Cinsel saldırı ve olayın şüpheli olması” gerekçesiyle tutuklama talebinde bulunduğunu ancak, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin Güngör’ü adli kontrolle serbest bıraktığını söyledi.

gkltrhtr

Av. Uğuz yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Güngör ifadesinde kapının dışarıdan açılmasının mümkün olmadığını söyledi. Gidip baktık, kapının dışarıdan açıldığını gördük. Zaten çok alçak bir yer. Güngör ifadesinde ‘aşağıda 10 dakika kaldım’ diyor; otel görevlileriyle konuştuk, 1 saate yakın aşağıda kaldığını söylediler.

Güngör ifadesinde, 'Benim kızla 2 senedir ilişkim vardı. Ayrılırsan intihar ederim, diye tehdit ediyordu' demiş. Mahkeme de adli kontrolle serbest bıraktı.”

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Alara Karademir şu an hastanede yoğun bakımda, hayati tehlikesi devam ediyor. Dayısı Gencer Gündüz ise başından ayrılmıyor.

Alara Karademir’in ailesinin avukatı Aslan Abid Uğuz ise Güngör’ün serbest bırakılmasına itiraz etmeye hazırlanıyor.

Hukuk öğrencisi, ilişkisi olduğu akademisyenin odasında bulundu! ile ilgili etiketler alara karademir
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...