Hollanda Başkonsolosu'ndan skandal Ayasofya paylaşımı

İstanbul Ortaköy'dek, Reina gece kulübünde gerçekleşen terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı.

Saldırının ardından birçok ülkeden Türkiye'ye taziye mesajları gelirken, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom da Twitter hesabından saldırıları kınayan bir mesaj paylaştı.

Schuddeboom, Reina saldırısı hakkındaki mesajında, "Eşim ve ben, terörün vurduğu şu günlerde, kendimize İstanbul'un ve insanlarının güzelliğini hatırlatmak için uzun bir yürüyüşe çıktık." ifadelerini kullandı.

Hollanda İstanbul Başkonsolosu bu mesajının altına ise İstanbul'un tarihi güzelliklerini yansıtan 4 fotoğraf ekledi.

020120171649092557399_3.jpg

O fotoğraflardan birinde Ayasofya yer alırken, fotoğrafta ilginç bir detay dikkat çekti. Konsolosun paylaştığı Ayasofya fotoğrafında, minareler yer almıyordu!

Bu kare büyük tepki toplarken, minaresiz Ayasofya fotoğrafını, konsolosun yürüyüş sırasında bizzat kendisinin mi çektiği, yoksa internetten bulduğu bir fotoğrafı mı Twitter mesajına eklediği tartışma konusu oldu. / SuperHaber

My wife and I went for long walk, to remind ourselves of beauty of #Istanbul and its people, so much hit by terror these days #reina pic.twitter.com/XxgCoPM4mT

— Robert Schuddeboom (@rschuddeboom) 1 Ocak 2017
Hollanda Başkonsolosu'ndan skandal Ayasofya paylaşımı ile ilgili etiketler Haber