Hizbullah gafil avladı! İsrail'in sınırdaki hedeflerine 4 saldırı

Hizbullah Hareketi, Lübnan'ın güneyinden İsrail'e ait sınır üzerinde yer alan askeri mevzilerine yönelik 4 farklı saldırının gerçekleştirildiğini açıkladı.

İran destekli Lübnan'daki Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, Lübnan'a ait ancak İsrail işgali altında yer alan Şebaa Çiftliklerindeki İsrail'in radar mevzisinde bulunan istihbarat toplama teçhizatlarının uygun silahlarla vurulduğu ve cihazların tamamen hasar gördüğü ifade edildi.

Aynı şekilde Bayda el Blida askeri mevzisindeki istihbarat toplama teçhizatlarının ağır topçu atışları, Ruveysat el Alem'de İsrail askerlerinin toplandığı binanın da güdümlü füzeyle hedef alındığı kaydedildi.

Hizbullah yaptığı bir başka açıklamada ise İsrail ile yaşanan çatışmalarda Muhammed Hasan Seyid ve Hüseyin Ali Hazimi adındaki 2 mensubunun daha öldürüldüğünü duyurdu.

İsrail ordusu ile 8 Ekim 2023'ten beri sınır hattı üzerinde yaşanan çatışmalarda ölen Hizbullah mensubu sayısı 280'ye yükseldi.

Hizbullah gafil avladı! İsrail'in sınırdaki hedeflerine 4 saldırı

İSRAİL'DEN HAVA SALDIRISI AÇIKLAMASI 

Hizbullah'ın gün içerisinde farklı aralıklarla gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olarak İsrail ordusu ise Lübnan'ın güneyindeki bazı bölgelere savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenlediklerini duyurdu.

İsrail ordusunun açıklamasında Lübnan'dan Yiftah yerleşim birimine yönelik bazı saldırıların gerçekleştirildiği, saldırıda can kaybı ve maddi hasarın yaşanmadığı belirtildi.

Ayrıca açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Hizbullah'ın Mansuri ve Aytarun beldelerinde yer alan hedeflerini vurduğu kaydedildi.

Hizbullah gafil avladı! İsrail'in sınırdaki hedeflerine 4 saldırı ile ilgili etiketler Lübnan İsrail Hizbullah İran Saldırı
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.