Hikmet Karaman: Ne olursa olsun bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor

Trabzonspor deplasmanında bireysel hatalardan canı yanan ve kaleci Uğurcan Çakır'a takılan Ankaragücü, gelecekten umutlu... Başarılı teknik direktör Hikmet Karaman, "Ne olursa olsun ligdeki konum itibariyle bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor. Bugün özellikle ilk devre takım defansından çok defanstaki duruşlar, yediğimiz gollere sebep oldu" dedi.

Ankaragücü'yle son 3 maçta 9 puan toplayarak Trabzonspor deplasmanına gelen teknik direktör Hikmet Karaman, 4-1'lik yenilgi sonrası "Bu maçtan ders çıkaracağımız önemli pozisyonlar var" dedi.

Karaman, erken gol yediklerini dile getirerek şunları söyledi: "Geri düşmelere rağmen birçok net fırsat bulduk. Son vuruşları iyi değerlendiremedik. Önce 4-1'lik skor beklemediğimiz, maçın da geneline baktığımızda ilk devre rakipten kaptığımız topları çok çabuk şekilde tekrar kaybettik. Ya ilki ya ikinci ve üçüncü paslarda kaybettik. Erken gol yedik. Gol yediğimizde bir oyuncumuz yerdeydi, 10 kişiyken golü yedik. Beraberliği sağladıktan sonra 3-4 dakika içinde de 2 gol daha yedik.

Yani hele 3. yediğimiz golde defans oyuncusu topla dribling yaparken bu şekilde topu kaybetmemeli. Ne olursa olsun ligdeki konum itibariyle bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor. Bugün özellikle ilk devre takım defansından çok defanstaki duruşlar, yediğimiz gollere sebep oldu. Bireysel bariz hata yaptık. İkinci yarı pozisyonlar var. Kalecinin oynadığı muhteşem oyun var. İlk yarı 3-4 net pozisyon var. Son vuruşlara başarılı olsaydık belki 3-3, 4-3 belki de 5-3 de olabilirdi. Ama oyunu 3-3'e getirecek çok iyi pozisyonlar yakaladık. 2-1'den geri gelmemiz daha kolay olabilirdi ama daha sonra takım direnci, moral motivasyon da önemli. Nihayetinde bu maçtan ders çıkaracağımız önemli pozisyonlar var. Dersleri çıkarıp verilen arayı da çok çalışarak en iyi şekilde değerlendirip kaybettiğimiz puanları geri toplayacağız."

Hikmet Karaman: Ne olursa olsun bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor ile ilgili etiketler Ankaragücü Trabzonspor Hikmet Karaman