'Hiç olmadıkları kadar pişman olacaklar'

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, Federal Meclis’in üyelerine hitaben bir konuşma geçekleştirdi. Putin burada yaptığı konuşmada, "Rusya'ya karşı herhangi bir kışkırtıcı eylem düzenleyenler, uzun süredir hiçbir şeyden pişman olmadıkları kadar pişman olacaklar" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus parlamentosunun alt ve üst kanadı üyeleri ile diğer siyasilerin katıldığı yıllık Federal Meclis toplantısına gelerek konuşma yaptı.

Putin yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Rusya, her ülke ile iyi ilişkileri olsun ister. Yeterince sabırlıyız, fakat provokasyonlara cevabımız sert olacak. Hiçbir ülkenin Rusya ile ilişkilerinde kırmızı çizgileri geçmeyeceğini umuyorum. Ukrayna ya da Belarus’ta ayaklanmalar olduğunda Batı ne Ukrayna ne de Belarus’u düşünüyordu. İstedikleri Rusya’yı çevrelemekti. Biz ölçülü davranmaya çalıştıkça onlar çevreleme girişimlerine devam ediyor. Rusya’ya karşı provokasyon gerçekleştirecekler daha önce hiç olmadıkları kadar pişman olacaklardır."

"NÜKLEER SİLAHLAR DA DAHİL ASKERİ TEÇHİZATIMIZI YENİLİYORUZ"

Bununla birlikte Putin, Rusya ordusunun sürekli olarak geliştiğini belirterek, “Nükleer silahlar dahil askeri teçhizatımızı yeniliyoruz. Hipersonik füze sistemine benzer yeni güvenlik sistemleri oluşturmalıyız. Avangard ve Peresvet sistemleri ordunun kullanımına girdi, yakında da Sarmat füzeleri buna eklenecek. Rus birliklerinin kullanımına füze sistemleri olan Kinjal, Kalibr ve Tsirkon da girecek" dedi.

Putin, aynı zamanda BM Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesinin toplanması çağrısında bulundu.

'Hiç olmadıkları kadar pişman olacaklar' ile ilgili etiketler Rusya Vladimir Putin Belarus Ukrayna
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...