'Hesap soracağım' diyen Demirtaş çark etti

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ı tehdit ettiği suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi. "Ben bunu kimsenin yanına bırakmam, hesap sorulacak" sözleriyle Kocaman'ı tehdit eden Demirtaş, "Hesap sorulacak derken hukuk önünde hesabını soracağım dedim" diyerek kendisini savundu.

Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Selahattin Demirtaş duruşmaya Edirne F Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Demirtaş hakkında, 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasında dile getirdiği "Ben bunu kimsenin yanına bırakmam, hesap sorulacak" sözlerinden dolayı hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre: Duruşmada savunma yapan Demirtaş, "Yaptığım her açıklama için hakkımda savcılık tarafından soruşturma açılıyor. Şu ana kadar bin 300'den fazla soruşturmam var. Hesap sorulacak derken hukuk önünde hesabını soracağım dedim. Benim bir adli sicil kaydım yok" dedi.

'Hesap soracağım' diyen Demirtaş çark etti

(Yüksel Kocaman)

8 YILA KADAR CEZA İSTENMİŞTİ

Selahattin Demirtaş, Yüksel Kocaman'ı hedef göstermediğini öne sürmüştü. Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Demirtaş'ın 'Terörle mücadelede görev alan kamu görevlilerini hedef göstermek' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti.

'Hesap soracağım' diyen Demirtaş çark etti ile ilgili etiketler Selahattin Demirtaş hapis savcı yüksel kocaman
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.