Herkesten gizledi... 77 yıllık sırrı ortaya çıkınca duyanlar kulaklarına inanamadı!

98 yaşındaki Russ Gremel birçok açıdan yaşıtlarına benziyor. Sıradan ve basit bir hayatı var. Fakat herkesten gizlediği sırrı kimse bilmiyordu. Yaşlı adamın sırrı ortaya çıkınca öğrenenler inanamadı.

Russ Gremel, 95 yıldır Şikago’daki evinde yaşıyor. Komşuları geldi ve geçti. Hiçbiri Russ’ın onlardan gizlediği sırrı bilmiyordu. Adamın sırrı ortaya çıkınca öğrenenler inanamadı.

Russ Gremel’in ailesi 1929 yılındaki ekonomik kriz nedeniyle her şeyini kaybetti. Böyle zor zamanlar Russ’a elindekilerle yetinmeyi öğretti. Yıllardır aynı evde yaşayan Russ, “Ben basit bir adamım” dedi.

The Chicago Tribune’da yazanlara göreyse, Russ sade bir hayatı benimsese de aslında multimilyonermiş.

Her şey Russ’ın kardeşinin 70 yıl önce kendisine Walgreens isimli eczane zincirleri olan şirketten hisse almasını önermesiyle başladı.

erterw_1

Kardeşi o zamanlar, “Yaşlıların her zaman ilaçlara ihtiyacı olacak. Kadınlar da kozmetik ürünler almaya devam edecekler” demiş. Russ, o zamanlar kardeşinin sözünü dinleyerek bin dolarlık hisse senedi almış. Russ’ın hiç beklemediği şekilde şirketin hisse senetleri çok değerlendi.

Russ, hisselerini satmadığından şimdiki değer 2 milyon dolar oldu.

Russ hayatını değiştirdi mi? Hayır.

Basit hayatına devam etti. Hep yalnızdı. Hiç evlenmedi ve çocuğu olmadı. Kimseye milyoner olduğunu söylemedi. Komşularından Patrick Falso, Today’e “Basit bir hayat yaşamayı seçti” dedi. Russ Gremel, hisselerine 2017 yılına kadar hiç dokunmadı.

Daha sonra ise hisse senetlerini satarak buradan gelen parayı Illinois Audobon Society’e bağışladı. Onlar da 400 dönümlük bir vahşi yaşam parkı yarattılar. Vahşi yaşam parkına Russ’ın adı verildi. Russ, “Hayatta iyi şeyler yapmalısınız. Para bunun içindir” dedi.

rtgertwe

Vahşi yaşam parkında birçok hayvan yaşıyor. Çocuklar da buraya giderek hayvanlar hakkında bilgi ediniyorlar.

retwerwtr

Russ da bazen adının verildiği yeri ziyarete gidiyor. Russ bununla da kalmadı.

Tiger ismini verdiği chihuahua ismindeki kediyi sahiplendi. İkili çok iyi anlaşıyor. Beraber yıllar sürecek bir arkadaşlığa yelken açtılar.

Herkesten gizledi... 77 yıllık sırrı ortaya çıkınca duyanlar kulaklarına inanamadı! ile ilgili etiketler multimilyarder adam
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.