Herkes 1 yılda dolar milyoneri olur deyip servetini bıraktı!

Milyoner Youtuber Mike Black, herkesin 1 yılda milyoner olabileceğini kanıtlamak için servetini bırakıp evsiz olarak yaşamaya başlamıştı. Mike challenge'ı 10. ayında, paranın sadece yüzde 6'sını toplayıp sokakta hasta olunca bıraktı. İşte detaylar...

Milyonluk servetini elinin tersiyle itip sokaklarda yaşayarak yaptığı sosyal deneyi YouTube'da paylaşan ABD'li milyoner Mike Black'in macerası hastalığı nedeniyle yarım kaldı.

Herkes 1 yılda dolar milyoneri olur deyip servetini bıraktı!

YouTube kanalında evsiz olarak geçirdiği günlerle ilgili ilginç videolar yayınlıayan Black, 12 ayda 1 milyon dolar para biriktirebileceğini öne sürüyordu. 

Lüks evi ve arabasından vazgeçerek sokaklarda yaşamaya başlayan milyoner, "Birçok kişi pandemide her şeylerini kaybetti ve depresyonda. Bir gecede 10 milyon dolar kaybeden arkadaşım var. Onlara umut olmak istiyorum" diyerek bir sosyal deney paşlatmıştı.

SOKAKLARDA DİLENDİ, PARASIZLIK HASTA ETTİ


Sokaklarda dilenerek ve geçici işlerde çalışarak para toplamaya çalışan Black, uzun süre aç ve susuz kaldığını da videolarında anlatıyordu. 
Ancak Black'in deneyi, hastalığı nedeniyle kısa sürdü.
Sokaklarda yaşamanın ve parasız kalmanın zorlukları nedeniyle hasta düşmesinin ardından YouTube kanalında evsizlik macerasını sonlandırdığını açıkladı.


Kronik yorgunluk ve çeşitli rahatsızlıklar sonucu projesini 2 ay erken bitiren Black, soluğu hastanede aldı. Deneyin düşündüğünden daha zor olduğunu itiraf eden adam, sokaklarda yaşamanın hayatının en zor deneyimi olduğunu, bazen içecek su bile bulamadığını söyledi.
Black, üç ayda kiralık bir ev tutmayı başarmış ve girişimci ruhuyla sosyal medyadan para kazanmaya da başlamıştı.
1 milyon dolar hedefine ulaşamasa da azmin gücünü gösterdiğine inanan milyoner, 10 ayda 64 bin dolar kazanabildi.

Herkes 1 yılda dolar milyoneri olur deyip servetini bıraktı! ile ilgili etiketler ekonomi ABD
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.