"HDP'ye bakanlık verilebilir" diyen Gürsel Tekin'den geri vites: "Öyle bir şey demedim"

"HDP'ye bakanlık verilebilir" çıkışıyla siyaset kulislerini hareketlendiren CHP'li Gürsel Tekin, bir vatandaşın bu sözlerini sorması üzerine "Öyle bir şey demedim" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında, ittifak ortakları HDP'ye bakanlık vaadinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bugün söylem değiştirdi.

AK Partili olduğunu dile getiren bir vatandaşın konu hakkında kendisine yönelttiği, "CHP iktidara gelirse HDP’ye bakanlık verecek mi?" sorusuna yanıt veren Tekin, "Öyle bir şey yok. HDP ayrı, CHP ayrı. Beraber değiliz elbette." diyerek yanıt verdi.

CHP’nin önemli isimlerinden Murat Karayalçın ise geride kalan gün CHP’nin HDP ile ilişkisinin olduğunu itiraf etmiş, ''HDP önemli bir aktör ve görüşmemiz sürüyor'' demişti.

 
"HDP'ye bakanlık verilebilir" diyen Gürsel Tekin'den geri vites: "Öyle bir şey demedim" ile ilgili etiketler Gürsel Tekin CHP HDP bakanlık geri vites

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.