HDP’liler PKK marşı okuyup ant içti! 'Bu bir rezalettir. Dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemez!'

SuperHaber programcısı - gazeteci Metehan Demir, SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın sorularını canlı yayında yanıtladı...

SuperHaber programcısı - gazeteci Metehan Demir’in SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın sıcak gündeme ilişkin sorularını cevapladığı ‘Metehan Demir ile Gündem’in yeni bölümünde, tüm zamanların en yüksek seviyesini gören dolar artışı sonrası Merkez Bankası'nın yılın son faiz kararı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yeni ekonomi modeli açıklaması, zincir marketlerin gizli stokçuluğu, Sedat Peker belgesinde yer alan Bülent Arınç'ın açıklamaları, HDP'lilerin İstanbul Kongresi'nde Abdullah Öcalan sloganları ve PKK marşı okuduğu skandal görüntüleri, TBMM'de MHP ve HDP'li milletvekilleri arasındaki Kürtçe gerginliği ve HDP'den istifa edeceğini duyuran Ayhan Bilgen'in yeni siyasi parti çıkışı masaya yatırıldı.

"MERKEZ BANKASI MÜDAHALE ETTİKÇE ÇIKIYOR, BU İŞTE BU TUHAFLIK YOK MU?"

Metehan Demir, "Merkez Bankası haricinde buna müdahale edilmesi lazım. Türk lirasına güven test edilmeli, Merkez Bankası'nın sistemi tamamen oturmalı. Ekonomiye saldırılar olacaktır ama biz de saldırıyı daha etkin kılmak için elimizden geleni yapmayalım. Merkez Bankası müdahale ettikçe çıkıyor, bu işte bir tuhaflık yok mu?

"DIŞ POLİTİKA, ULUSLARARASI DENGELER VE DAHA BİRÇOK UYGULAMA İLE BİR FORMÜLASYON YARATILMALI"

Nureddin Nebati'nin açıklaması çok iddialı. Beklenti yaratmadan önce içi doldurulmalı. Dış politika, uluslararası dengeler ve daha birçok uygulama ile bir formülasyon yaratılmalı.

"BU OLAY, HDP SEÇMENİNİN DE TEPKİSİNİ ÇEKEN BİR OLAY"

Terör örgütü olarak kabul edilen, masumların kanında parmağı olan bir örgütün marşları söylenirse bu dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemez. Bu olay, HDP'nin devam eden kapatma sürecinde oy veren seçmenin büyük bir bölümünün tepkisini çeken bir durum. 'Kapattırmak için mi çabalıyorsunuz? diyorlar." ifadelerini kullandı.

Metehan Demir’in açıklamalarının tamamını SuperHaber YouTube kanalında izleyebilirsiniz...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN 

HDP’liler PKK marşı okuyup ant içti! 'Bu bir rezalettir. Dünyanın hiçbir yerinde kabul edilemez!' ile ilgili etiketler Metehan Demir HDP Bülent Arınç metehan demir ile gündem

Sitene Ekle