HDP'li Sezai Temelli gençlere böyle seslendi: HDP'nin rektörü Öcalan'ı okuyun

İstanbul'da üniversite öğrencileriyle buluşan HDP'li Sezai Temelli, burada skandal sözler sarf etti. Türkiye'de gerçek anlamda üniversite olmadığını ve HDP'nin üniversite olduğunu öne süren Temelli, 'HDP üniversitesi'nin rektörünün de PKK elebaşı Abdullah Öcalan olduğunu söyleyerek gençlere "Öcalan okuyun" tavsiyesinde bulundu.

HDP'nin Eski Eş Başkanı ve Van vekili Sezai Temelli, İstanbul'da üniversite öğrencileri ile buluştu.

Türkiye'de gerçek anlamda bir üniversite olmadığını öne süren Temelli, "Bugün Türkiye’de özgür bir üniversite HDP’dir, rektörü de bellidir. Türkiye’nin demokratikleşmesini herkes istiyor yalnız bunun bilimsel çalışmasını yapan hiçbir üniversite yok. Bunun bilimsel çalışmasını yapan HDP’dir. Bunu bütün bilim insanlarıyla da tartışabilirim" dedi.

‘GENÇLER ÖCALAN’IN TEZLERİNİ OKUMALI’

"Dedim ya bizim bir rektörümüz var. O fikriyatla hareket ediyoruz. Kıymetini bilmesek de fazla adını zikir etmesek de bize sunduğu tezler var." ifadesini kullanan Temelli, bu tezlerin terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın tezleri olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

"Dolayısıyla gençliğin ve üniversite öğrencilerin bunu okuması lazım. Bahsettiğimiz demokrasinin referansı bu"

 

HDP'li Sezai Temelli gençlere böyle seslendi: HDP'nin rektörü Öcalan'ı okuyun ile ilgili etiketler HDP Sezai Temelli üniversite PKK Öcalan
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.