Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek...

Sayıştay, CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin 2017 yılı denetimi sonucunda, 40 ayrı konuda yaptığı uygulamalar sonucunda 116 bin 800 TL zimmet çıkardı.

Zimmet çıkarılanlar arasında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve ekibindeki yöneticiler de var.

ÜCRET VE İSTİSNALARIN DIŞINA ÇIKILDI

Sayıştay'ın ilama bağladığı ve Beşiktaş Belediyesi’ne gönderdiği raporda kira gelirlerine dikkat çekildi. Sayıştay incelemesinde, belediye tarafından kültür merkezi kiralamalarında alınacak ücret ve istisnaların dışına çıkıldığı tespit edildi.

Belediyenin kiraladığı yerler tek tek yazılırken ortaya çıkan kamu zararı Murat Hazinedar, Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Tüy, Rıfat Örnek Merve Öztopaloğlu Küçükel’in yanı sıra belediye meclis üyeleri ve bürokratlara fatura edildi.

Odatv’nin ulaştığı belgelerde, “Sonuç olarak mevzuata aykırı olan belediye meclisi kararına dayanılarak kültür merkezlerini kullananlardan alınması gereken ücretlerin kamuya yararlı olamayan dernek ve vergi muafiyeti tanınmamış vakıflardan alınmaması sonucunda toplam 116,800 TL kamu zararına sebebiyet verildiği” belirtildi.

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek...

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 2

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 3

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 4

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 5

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 6

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... - Resim : 7

Hazinedar ve yardımcıları 116 bin lira ödeyecek... ile ilgili etiketler Sayıştay Murat Hazinedar beşiktaş belediyesi
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...