Hazine ve Maliye Bakanı Elvan görevden affını istedi! Yerine Nureddin Nebati atandı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. İstifası kabul edilen Elvan'ın yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan görevden affını istedi! Yerine Nureddin Nebati atandı

Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre; görevden affı istenen Lütfi Elvan'ın talebi kabul edildi. Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati getirildi. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan görevden affını istedi! Yerine Nureddin Nebati atandı - Resim : 2

DR. NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İLK RESMİ AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi sosyal medyadan kutladı. Altun, Twitter hesabından, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan sayın Dr. Nureddin Nebati’yi tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Görevi devreden sayın Lütfi Elvan bakanımıza bugüne kadarki hizmetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum." mesajını paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan görevden affını istedi! Yerine Nureddin Nebati atandı ile ilgili etiketler lütfü elvan
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.