Hayatını namaz alarmı kurtardı!

Elazığ'da 41 kişinin hayatını kaybettiği deprem faciasının ardından akıllarda enkaz altından saatler sonra kurtarılan Azize Çelik kaldı.

Enkaz altındaki Azize Çelik'i yaptığı telefon konuşması ile hayata bağlayan UMKE görevlisi Emine Kuştepe de kurtama çalışmalarının sivrilen kahramanı olarak dikkat çekti.

Enkazdan 17 saat sonra kurtarılan Azize Çelik kısa süre önce tedavi gördüğü hastanede yoğun bakımdan çıkarak hayata tutundu.

Azize Çelik'in kurtuluş hikayesinin bilinmeyenlerini ise bir süredir deprem bölgesinde bulunan Star Gazetesi yazarı Sibel Eraslan aktardı.

Hayatını namaz alarmı kurtardı!

Eraslan "Sabah namazı alarmı: Enkazın altından..." başlığını taşıyan yazısında şu ifadelere yer verdi;

"Elazığ depreminin sembol ismi ‘’Azize’’, yoğun bakımda ama gayet iyiydi. Enkaz altında baygınken, gece yatmadan evvel sabah namazı için kurduğu telefon alarmı çalmaya başlayınca kendine gelmiş. Başından geçenleri anlayınca önce çok korkmuş, çok ağlamış, sonra telefonla ağabeyine erişmiş, ‘’abi evimiz battı, biz toprak altındayız’’ demiş. Sonra hepimiz biliyoruz, Azize’nin telefonunu takip eden kurtarma ekipleri, oradan tam 8 kişiyi çıkarttılar. Türkçe, Kürtçe ve insanca gönül diliyle konuşan acil teknisyeni Emine, iftiharımız, yüz akımız, sadece Azize’yi değil, hepimizi hayata bağladı..."

SİBEL ERASLAN'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Hayatını namaz alarmı kurtardı! ile ilgili etiketler Elazığ deprem Star Gazetesi UMKE azize çelik sibel eraslan
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.